Hakan ERMAN

   Hakan Erman

Bir kitap

Paylaş   Thu, Jan 12 2012 9:44
1,681 Okundu  

"Üniversitede okurken ailemden iki eyalet ötede yaşıyordum. Bir hafta sonu haritayı iyice inceleyip, genellikle kullandığımız yoldan farklı bir yoldan da eve gidebileceğimi fark edince, Kentucky'ye sonuçta daha kısa olduğu anlaşılan o yolu kullanarak gittim. Evde kaldığım süre boyunca da önüme gelen herkese yol bulma konusundaki dehamdan bahsedip bu yeni yol sayesinde otuz yedi dakika kazanmış olduğumu anlattım. Dedem sonunda dayanamayıp "Otuz yedi dakika" diye dalga geçti. "On beşini bize bunu anlatarak harcadın bile. Geri kalan yirmi iki dakikayla ne yapmayı planlıyorsun peki?"

Hmm. Zamandan kazanma dininin beni bir yemeği aceleyle tıkınmaya ya da bir işi çabucak bitirmeye, kapıdan koşa koşa çıkıp bir sonraki görevin başına koşmaya zorladığı her seferde aklıma gelen bu soruya hala bir cevap bulabilmiş değilim. Bu kadar koşturmaca, bazen hayatın sıfıra eşit bir denklem olduğu gerçeğini gözden kaçırmamıza neden olabilir..."

Bir kitap tavsiyesi:

Hayvan, Sebze, Mucize - Barbara Kingsolver

 
Yayınlanış Tarihi Jan 12 2012, 09:44 AM Yayınlayan Hakan Erman

Yorumlar

 

Aysun Canan

Veni..Vidi........Wu Wei....

Dedeye de bayıldım...:)

January 12, 2012 1:44 AM
 

Bora Eris

onca telase arasında bunu farketmesi bile guzel.. ne mutlu..

January 12, 2012 4:05 PM

Yorum Yaz

(*)  
(*)  


Hakan Erman Hakkinda

Bildiklerim: - Motosiklet, önemli birçok konuda göz açtırıcı oldu... - ...göz açıcı sonsuz yol olsa gerek ya ben bunu kullandım. - Gidilen yerler, kazandırdığı dostlar ve verdiği ilham müthiş. - İçimde bir büyük sıkıntı, "ne olacak bu insanlığın hali" - Yaş 41, eş Deniz, mevki (şimdilik) Fenerbahçe... Geri kalanlar üzerinde çalışıyorum...
Kullanim sartlari, telif haklari ve çekinceler © RideTurkey.com 2007
..x