Kaan AKCALAR

   Kaan Akcalar

Yağmurlu havalarda, kuru zeminde, hatta kapalı alanda motor kullanma

Paylaş   Tue, Dec 28 2010 16:44
1,696 Okundu  

Yağışların başlamasıyla çoğumuz ıslak zemin ve getirdikleri (ve götürdükleri) yüzünden motor kullanmaktan imtina ediyoruz.

 

Böyle zamanlarda alışveriş merkezlerinin kapalı otoparkları yavaş sürüş pratiği, minik tümseklerden kontrollü geçme, engel aşma, dur kalk yapma, dar dönüşler gibi şeyleri çeşitli pratik çalışmalar yapmak için gayet kullanışlı olabiliyor.

Motorla çıktığım bazı akşamlar işten dönerken biraz uğrayıp ufak tefek sürüş pratiklerimi yapıp öyle dönüyorum eve.

Akmerkez'in otoparkı bu bakımdan favorilerim arasında. Temiz, ferah, aydınlık,geniş..

Tabi fazla dikkat çekmemek, gürültü yapmamak, güvenliği işkillendirmemek koşulu ile Ninja

 

SKY

 
Yayınlanış Tarihi Dec 28 2010, 04:44 PM Yayınlayan Kaan Akcalar

Yorumlar

 

Turgay Edizcan

Akmerkez otoparkın zemini bir çeşir epoksi karışımıyla boyandı. Sözde kaymaz ama lastikler ve yer ıslakken yeri öpmek olası, aman dikkat.

(Tecrübe konuşuyor :p)

December 29, 2010 2:05 PM
 

Halit OZTEPE

Yer ile ilk temasım böyle bir kapalı otoparkta olmuştu....Aman dikkat..

December 30, 2010 11:28 PM
 

Baran Ozcaylan

2006 senesi  yepisyeni cillop gibi 1200 gs Adv , Kanyon otopark  donerken epoksiden kayip kapaklanma , hemen akabinde  bakanlardan utanmak suretiyle koca motoru hulk gibi yerden kaldirma (muhtemelen belimdeki fitigin baslangici ..!!! )

May 5, 2011 1:52 PM

Yorum Yaz

(*)  
(*)  


Kaan Akcalar Hakkinda

31 yaşındayım. Istanbulu çok seven, zaman zaman da bir o kadar da nefret eden bir doğa sporcusu ve makina mühendisiyim. Gencim, yakışıklıyım, bekarım. Üniversite yıllarında 2-3 sene kadar dağcılık ve kampçılıkla ilgilendim. Doğa sporlarına merak sardım. Son 14 senedir yamaç paraşütü ile ilgileniyorum. Her fırsatta Istanbuldan kaçıp nefes alıyorum.

Bunun haricinde amatör olarak fotoğrafçılıkla ilgileniyorum. Şehriyeli pilav, künefe ve füme somonlu makarnaya tapıyorum. Nefis irmik helvası yaparım.

Küçük yaşta bisikletime babamla beraber ufacık 35cclik bir motor takarak başladı her şey. (Tahmin edin, o da makinacı) O zamandan sonra aklım hep motosikletlerdeydi.

Ehliyet alma yaşıma geldiğimde ise Istanbulda motosiklet sahibi olmanın hayli ürpertici bir fikir olması nedeniyle bu hevesimi sınırsız bir süre erteledim. (ailem de yardımcı oldu tabii ki)

Bundan bir sene kadar önce motosiklet sahibi olma hayalimi artık kabul edebileceğim düzeyde riskle artik gerçekleştirebileceğime karar verdim.

akip eden bir yıl boyunca sağdan soldan internetten, bulabildiğim her tür bilgiyi adeta sömürdüm, malzemelerimi tamamladım, yamaha ve honda güvenli sürüş kurslarına, OMM riders teorik seminerlerine gittim. Bu sırada motor olarak ne isteyeceğime karar vermeye çalıştım.

Yine güzel bir tesadüf olarak çok yakın bir arkadaşımın pilot olacağı için motorunu satmaya karar vermesiyle bu senenin başında 1993 model bir Yamaha XT350 sahibi oldum. Şu sıralar motorun genel bakımını yapıyorum. Bu yaz bir Bozcaada turu yaparak motor kariyerime ilk adımımı atmak istiyorum.
Kullanim sartlari, telif haklari ve çekinceler © RideTurkey.com 2007
..x