JoZ

   Jale OZEL

Kedi problemi ve çalışan/çalışmayan çözümler

Paylaş   Wed, Dec 15 2010 19:01
3,997 Okundu  

Motor sahibi olmak; kediler ile istenmeyen bir ilişkiyi otomatikman başlatıyor maalesef  :( 

Hemen ilk akla gelen branda kullanmak oluyor. Ama bu yaratıklar ile kurallar bile tersine işliyor; motorunuzu korumak için kullandığınız branda yazın gölgelik, kışın muhteşem sıcak bir barınak görevi gördüğünden istenenin tam tersine kediler için cazip bir mekan harika bir barınak halini alıyor. Zaten birkaç gün sona elek halini aldığından yağmura karşı da kifayetsiz bir brandanız oluyor. Kedilerin sadece 4 ayak üzerine düşmek değil diğer fizik kanunlarına bir çok açıdan kafa tuttukları da kesin. Benim eski motorum Burgman'da hiçbir tutunacak yer olmamasına rağmen nasıl olup da sürekli kontağa işemeyi becerdiklerini çözemedim mesela. Ve apansız bir mücadele başladı kediler ile aramda. Birçok koca-karı yöntemi denedim, zihni sinir projeler ürettim ama... ı-ıhhh... olmuyor allah olmuyor. Kedileri motosikletimden ayıramadım.

En son yeni aldığım motosikletimin 2.gününde selesinin delik deşik olduğunu görünce artık çileden çıktım ve bu konu çözülmesi zorunlu bir hal aldı benim için. Bu sırada internet üzerinden araştırma yaptım ve genelde üretici firmalar tarafından girilmiş bilgiler ile bir kaç öneriye rastladım. Ben de bu konuda ızdırabı olan kişilere rehber olması açısından DENENMİŞ çalışan ve çalışmayan çözümleri paylaşmak için konu açayım dedim.

Ben en son geçmişte denediğim basit çözümlerden daha teknolojik olanlarına yöneldim ve aşağıda linkteki cihazı edindim.

Cat Stopper - Kedi Savar

 

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=260667799636&ssPageName=STRK:MEWAX:IT

Veeeee... taktığım günden beri (1 aydır) motosikletimin selesinde hiç bir ayak izine rastlamadım. Mutluyum & gururluyum... you rock

Bu çözümü deneyene kadar internet üzerinden bir çok çözümü okudum ama genelde çözümleri deneme sonuçları belirtilmemişti.

Eminim sizin de bu sorunsala (nedense sorun denmez, sorunsal denir, sarpasaran sorun filan anlamına mı geliyor bilmiyorum, herhalde derin bir anlamı olsa gerek) denediğiniz çalışan & çalışmayan yöntemleriniz vardır. Sizler de paylaşırsanız bu konuda arayış içinde olanlara bir rehber bilgi olacaktır.

Keyifli sürüşler...
Yayınlanış Tarihi Dec 15 2010, 07:01 PM Yayınlayan Jale OZEL

Yorumlar

 

Erkan

Kedilere karşı, tuvaletlerde kullanılan desodorisantlar (ernet vb.) oldukça etkili, özellikle brandanın altına yerleştirildiğinde yaklaşamıyorlar..

December 16, 2010 11:24 AM
 

Murat TUGTEKIN

söylediğiniz töntem oldukça başarılı bende bu ürünü www.lbc.com.tr/Motocad.html kulanıyorum bırakın kediyi kin nefret bile giremiyor :)

December 20, 2010 2:24 PM
 

Muhterem TOPRAK

Taze naftalin de faydalı oluyor. Taze naftalini delikli bir kutu içine koyup, motorun selesi üzerine bir bantla yapıştırırsanız yeterli oluyor.

Ben de köpeklerin tekerime veya eksoz borusuna çiş yapmasından bıktım. 120-150 TL arasında sensörlü kovucular internette var.

December 21, 2010 10:36 PM
 

ENGIN YALCINALP

Jale Hanım,aldığınız bu ürün Türkiye'de satılıyormu.Bulabileceğimiz bir yer biliyormusunuz

December 22, 2010 8:12 PM
 

Muhterem TOPRAK

http://www.kovucumarket.com adresinde çeşitli markalar var.

December 24, 2010 10:20 PM
 

kerem ak

Benim KLR650 nin eskimiş selesini kaplattırdıktan 1 ay sonra,psikopat bir yırtıcı hayvan tentenin altına girip sele üzerinde yaklaşık 50 tane irili ufaklı delik açıp sinirimi tepeme çıkardı!Sanırım tenteyi örtmeden evvel sele üzerine eski bir plaj havlunu sıkıca yerleştirmek de işe yarayabilir!Benim selenin yenisini almak istedim fiatını duyunca vazgeçtim:400€!

February 15, 2011 6:08 PM
 

ziya taptil

Gazete kağıdından nefret ediyorlar, birde motoru sildiğiniz yağlıbezleri (hem koltuk hemde branda üstüne) yerleştirince de piletmek için temiz yer arıyor arkadaşlar . Üstüne naftalini de koyunca tamamdır.Mart gelince motorumu katletmek için her şeyi deneyen bu sevimlilerle başetmek zordu. Biraz dene öğren yaptım uzun oldu çözümlemek ,ama oldu . Şimdi bakıyorum komşunun aracına binmeye başladılar:)

February 16, 2015 10:52 AM

Yorum Yaz

(*)  
(*)  


Jale OZEL Hakkinda

Bilgisayar Mühendisiyim, bir yazılım şirketinde yönetici olarak çalışıyorum. 14 yıldır motosiklet kullanıyorum. Uzun süre scooter, sonra Honda Transalp 700 ve şimdi de F800GS kullanıyorum. Ama hala dar manevra yapmayı beceremiyorum :(
Kullanim sartlari, telif haklari ve çekinceler © RideTurkey.com 2007
..x