Halil KAYA

   Halil Kaya

Darvin haklıysa hala neden evrimleşemedik?

Paylaş   Fri, Dec 17 2010 14:20
1,397 Okundu  

Darwin yaşamın denizden ve devamında denizden toprağa çıkan yaşam formlarının evrimleşmesinden dünya yüzündeki yaşamın oluştuğunu, devamında maymunun evrimleşerek insan ırkının başlangıcı olduğunu savunuyor.

Sanırım Darvin yanıldı trafikte maymuna doğru evrimleşiyoruz.Hayvanları çok severim  onları küçük gördüğümden değil sadece tarfikte gördüklerimden dolayı bu yazım.

Bu ülkede motosiklet kullanıyorsan taksilere dikkat edeceksin onların hiç saygısızlık etmiyeceksin hatta tek yönden hatalı da gelse de "buyur abi" diyeceksin çünki fabrikalar ne yazık ki bu araçlara geri vitesi koymayı herseferinde  unutuyorlar.

Hele birde sıkışan trafikte siz yolunuza rahat bir şekilde devam ediyorsanız vay halinize ülkede trafik terörü yarattınız diye bölücü ilan edilip önünüze kıranlar mı ararsınız.

Arkanızdan devamlı sizi sıkıştıran halk otobüsü ve minibüslere aldırış etmeyin dünyada bir benzeri olmayan sürücü dostlarımızın tek hedefi sizin önünüzdeki durakta bulunan yolculardır.

Eğer istikametinizi değiştirmek için sinyal kullandıysanız sizi bir karış arkanızdan takip eden sürücüden zılgıtı yersiniz bu normal bir davranış değildir.

Yanlış anlaşılmasın evrim sürecinde bir terslik olabilir.
Bilimsel bir yanılgının içinde olabiliriz.

Yanlış anlaşılmasın evrim sürecinde bir arıza olabilir.
Bilimsel bir yanılgının içinde olabiliriz.


Evrim sürecinde bir yanılma veya bir terslik olabilirmi?Yoksa bilimsel bir aldatmacanın içersindemiyiz

Trafik kurallarına uyalım uymayanları uyaralım.
Yayınlanış Tarihi Dec 17 2010, 02:20 PM Yayınlayan Halil Kaya

Yorumlar

 

Gunalp KOCAKANAT

Darwin'in teorisinde hiç bir hata yok ve hatta bugünkü durum torinin ne kadar doğru olduğunu bir kez daha ortaya koyuyor.Darwin sürekli olarak bir hayatta kalma savaşı mevcut olduğundan, yaşamın değişen koşullarında kendisine fayda sağlayacak herhangi bir değişikliğe sahip olan her canlının hayatta kalmada daha yüksek şansa sahip olacağını söylüyor.

İşte bu nedenle bizim memlekette anlattığın tür ezici bir çoğunlupğa sahip.Diğerlerinin hayatta kalma şansı daha az olduğundan çoğalamıyorlar...

December 17, 2010 10:27 PM
 

Çağrı

Bence maymunlara haksızlık etmeyelim... Maymunların belli familyaları gerçekten zeki yaratıklardır, oysa bahsini ettiğiniz türün büyük çoğunluğu fena halde zeka özürlüdür... Aracı kullanacak kadar bilgiyi özümseyebilir gerisini anlama kapasitesi görünen o ki yoktur!

Taksiciler bana göre bir numaralı trafik teröristidir, ardından minibüsçü ve halkotobüsçüler geliyor. Türün arasındaki zeki çevik ve ahlaklı olanları ayrı tutuyorum, ne yazık ki onlar o kadar azlar ki. Sanırım bu ticari araç kullanıcıları yolları işyerleri olarak kabul ediyorlar ve o mantıkla bırakın motosikleti diğer tüm araç sürücülerini trafikte gereksiz ve onların işyerini işgal etmiş varlıklar olarak görüyorlar. bence bilinç altlarında direkt olarak bu yatıyor, özellikle takrsicileri araçlarını şeffaf olduğunu filan düşünüyor olabilirler, çünkü her yerden geçmeye hamle ediyorlar. Ellerinden gelse motosikletler gibi şerit arasına filan girecekler.

December 22, 2010 11:06 PM

Yorum Yaz

(*)  
(*)  


Halil Kaya Hakkinda

Ismim Halil KAYA 27 05 1972 dogumluyum.Izmir liyim bir ilac firması izmir tıbbi mumessilligini 15 senedir yapmaktayım.Motosiklet sevdam ve ehliyete basvurmam mayıs 2008 de oldu ve ozaman bir f 650 gs aldım.Su an 4 aylık bir surucuyum yaklasık 7000 km yaptım ve su an bordo bir fazer 600 um var.Ehliyetimi almadan OMM den CBT ,ARA TEORI,ARA KONTROL,ARA YOL,gibi egitimleri aldım.Artık IAM uyesiyim ve R1200GS kullanıyorum.Update T.C M.E.B Sürüş ve RoSPA ileri sürüş Eğitmeni yim.
Kullanim sartlari, telif haklari ve çekinceler © RideTurkey.com 2007
..x