January 2010 - Mesaj

Arkadaslar Hayatyildizi ilkyardim egitim merkezi ile birlikte motosiklet ve doga aktiviteleri esnasinda karsilasabilecegimiz risklere yonelik standart 16 saatlik egitime ilaveten bize ozel icerikli bir ilkyardim egitimi planladik.

Buna gore egitim 28 saat olup 15 er kisilik gruplar halinde yapilacaktir.

icerik:

Hafta sonu cumartesi pazar 2x9 saat 

 • 16 saat standart ilkyardim egitimi
  Her türlü ani hastalık ve /veya yaralanma durumunda hasta ve yaralıların ilk değerlendirmesini yapmak, hastaneye ulaşana kadar veya ambulans gelinceye kadar durumunun kötüleşmesini önlemek ve tekrar hayata döndürmek için yapılan, ilaçsız girişimlere İLKYARDIM denir.
  Her türlü ani hastalık, kaza, yaralanma, afet, zehirlenme, boğulma vb. durumlarda profesyonel yardım gelene kadar tıbbı araç gereç kullanmadan, eldeki mevcut imkânlarla hasta veya yaralıya ilaçsız müdahale eden “ilkyardımcı sertifikası” almış kişiye İLKYARDIMCI denir.
  İLKYARDIMCI olmak için Sağlık Bakanlığına bağlı İlkyardım eğitimi vermekle yetkili olan kurum ve kuruluşlardan 16 veya 40 saatlik teorik ve uygulamalı eğitimler sonrasında Sağlık Bakanlığı yetkililerince yapılacak olan uygulamalı ve teorik sınavda başarılı olan herkese SAĞLIK BAKANLIĞI onaylı İLKARDIMCI sertifikası ve İLKYARDIMCI kimlik kartı verilmektedir.
  İlkyardım yönetmeliği   Yayınlayan: Sağlık Bakanlığı
  Resmi Gazete   Tarih: 22.05.2002 Sayı: 24762

 • 2 saat motosiklete ozel yaralanmalari iceren mudahaleler (kaska mudahale, boyun omurilik yaralanmalarina mudahale, boyunluk yapma, motosiklet montundan sedye yapip tasima.)

Sonraki hafta cumartesi gunu sabahtan saglik bakanliginin sinavina girilecek ve gecer not alanlar saglik bakanligi onayli kimik ve sertifikalarini alacaklar Ayni gun sinav cikisi toplanilip motosikletlerle kirsal bir alana gidilecek ve 6 saat dogada ilkyardim konulari islenecek.

 • Hasta / Yaralının ve olay yerinin değerlendirilmesi
 • Insana zarar verebilecek kene dahil her turlu bocege karsi onleyici tedbirler isirilma veya sokulma durumunda mudahale teknikleri.
 • Doğada Omurilik Yaralanmaları
 • Yanık, donma ve sıcak çarpmasında İlkyardım
 • Doğa olaylarında Bayılma
 • Hayvan ısırmalarında İlkyardım
 • Yüksek irtifa hastalıkları
 • Boğulmalarda Temel Yaklaşım
 • Doğada Hasta/yaralı taşıma teknikleri 

 

1 sene sonra grup bir aksam uzeri tekrar toplanacak (bunun icin bizim carsamba toplantilarimiz uygundur) egitmenimiz esliginde 4 saat gecen 1 sene icinde bu konudaki yeni gelismeler anlatilacak, ogrendiklerimizi uygulamak zorunda kaldiysak bizlerin basindan gecenler degerlendirilecek varsa eksik bilgiler tazelenecektir.

  

Katilimci olabilmek icin sitemizin uyesi olmak ve en az 1 toplantimiza katilmis olmak gereklidir. Dileyen esiyle katilabilir.

Uyelerimiz bu linkden kayit olabilir.

Henuz uyemiz degilseniz bu linkden devam edebilirsiniz.

 

Borusan Oto - Istinye BMW motosiklet servisinin ve BMW Rider Academy nin degerli destek ve katkilariyla gerceklestirdigimiz atolye calismalarindan 2. si de keyifli ve son derece faydali bir sekilde sonuclandi. Okkk

Bu calismada yine uygulamali olarak bir motorun debriyaj degisim sonrasi toplanmasini ve genel olarak  BMW motosikletlerin sahip oldugu teknolojik donanimi teorik olarak inceledik, sorularimiza cevaplar bulduk.

Sagladiklari bu son derece degerli olanak icin gerek Borusan Oto - Istinye  gerekse Rider Academy 'ye 

sonsuz tesekkurler Fan 1  Fan 1  Fan 1 

rapor


rapor


rapor


rapor


rapor


rapor


rapor


rapor


rapor


rapor


rapor


rapor


rapor


rapor


rapor


rapor


rapor


rapor


rapor


rapor


rapor


rapor


rapor


rapor


rapor


rapor


rapor


rapor


rapor


rapor


rapor


rapor


rapor


rapor


rapor


rapor


rapor


rapor


rapor