Bu Günlük

Hızlı aktarma

Arşivler


Hakan KIRTIL

   Hakan KIRTIL

Hindistan da yol almak...

Paylaş   Sun, Apr 06 2008 23:35
2,458 Okundu  

Biliyorum birçoğumuzun hayallerinde o gizemli bölgede yol almak var.İşte sizlere birkaç uyarı;

1) Güçlü olan herzaman yol hakkına sahiptir ve bunu alır da.2) Motorsikletler hiçbir zaman bu sınıfa dahil değildir.3) Herzaman, her yüz metrede bir korna çalın ve kornanın çaldığından emin olmak için tekrar çalın.

4) Kutsal inekler ve diğer kutsal olmayan hayvanlar sizi takmıyacaklardır.5) Sinyaller kullanılır ancak bir şekilde kafa karıştırıcı olabilirler.Sağa sinyal vermek (trafik burada soldan işliyor) güvenle beni geçebilirsin anlamına gelir.Eğer sağa (veya sola ) dönmek isterlerse emin olun ki sinyaller kullanılmayacaktır.6) Hindistan'da tek yön yollar var, fakat bunun dikkate alınacağını düşünmeyin.Çok şeritli otoyollarda bile bir çekçeğin ters yönden karşınıza çıkabileceğini öngörmelisiniz.

7) Saatte 80 km nin üzerindeki süratler intiharla eşanlamlı.8) Aslında Hint yolları o kadar da kötü değil tabi yukarıdaki kurallara sıkısıkıya bağlı kaldığınız sürece.

Rishikesh yakınalrından bir yol tabelası Pbw Smilie Pocketbike
Yayınlanış Tarihi Apr 06 2008, 11:35 PM Yayınlayan Hakan KIRTIL

Yorumlar

 

Cem YILDIZ

Aman aman aman... gozle gormeden inanilmayacak fotograflar... Attilla MUSULLUOGLU bildiginiz gibi su on orada. Butun bunlari bir de dondugunde onun agzindan dinlemeli. Hintliler bu halleriyle nasil bircok alanda bize rakip oluyorlar anlayamiyorum.. Vaka bizimde bazi alanlarda onlardan asagi kalir yanimiz yok degil Big Smile

Cevirin ve emeklerin icin cok sagol Hakan, ellerine saglik.

April 7, 2008 1:02 AM
 

TUFAN ZORLUCAN

Tum gorulesi guzelliklerine ragmen fotolar gitmek isteyenler icin cesaret kirici.Atilla'nin gezisinin kalan bolumunu okuyamadik uzunca zamanda gecti raporu okuyali,kendisinden haber alan var mi,basina birsey gelmesin oralarda?

August 8, 2011 7:42 AM
 

TUFAN ZORLUCAN

Tum gorulesi guzelliklerine ragmen fotolar gitmek isteyenler icin cesaret kirici.Atilla'nin gezisinin kalan bolumunu okuyamadik uzunca zamanda gecti raporu okuyali,kendisinden haber alan var mi,basina birsey gelmesin oralarda?

August 8, 2011 7:42 AM

Yorum Yaz

(*)  
(*)  


Hakan KIRTIL Hakkinda

Merhaba, okumayı öğrendiğim günden itibaren gezmek görmek isteği en büyük tutkum oldu (gerçi o dönemlerde ailem ancak mahallemiz içinde gezmeme izin vermişlerdi). Çocukluğum ansiklopedi okuyup, düşleyip bisikletle mahallemizde tur atmakla geçti. Üniversite döneminde dağcılık ve mağaracılık sayesinde doğa ile daha bir içli dışlı oldum. Aynı dönemde ailemden gizli arabamı satıp hayalini kurduğum ilk motorumu aldım. Artık çocukluğumda hayallerini kurduğum ülkelere gitmek ve ansiklopedilerde gördüğüm yüzlere daha yakın olabilmek için bir dostum yoldaşım, aynı zamanda 14 yıllık bir hayat arkadaşım ve bir kızım (bazıları için bir köpek ama ...) var .
Kullanim sartlari, telif haklari ve çekinceler © RideTurkey.com 2007
..x