Levent Vardar

   Levent Vardar

30 İyi Adam

Paylaş   Wed, Oct 14 2009 2:26
3,107 Okundu  

Aslında olay şu yazı ile başlamıştı... Sene 2006 Eylül..

Bu gün öğle tatilinde Bülent ile birlikte şöyle bir yol yapalım diye Kuşadası, Gökçealan, Çamlık, Selçuk, tekrar Çamlık ve Kuşadası turladık.

Buralardan YANGINdan beri ilk geçişimdi. İnanamazsınız karşınızdaki görüntüye. Selçuk-Aydın çıkışında kafanızı şöyle sağa doğru bir kaldırın bakın, koca Bülbül Dağı çırılçıplak kalmış.  İnanılmaz kötü bir manzara.

Ardından Çamlık-Kuşadası yoluna girdik. Yeniköy'ün sırtlarından başlayarak, Andız Köy Sofrası restaurantın karşısına kadar bırakın ağacı, ot bile kalmamış. O güzelim çam ormanlarının yerini kapkara bir görüntü, o güzel çam ve orman kokularının yerini de aradan 2-3 hafta geçmesine rağmen kesif bir is kokusu almış.

Dibimizde ama yeni farketmişiz meğer, gerçekten CİĞERLERİMİZ YANMIŞ oralarda...
Yapanların elleri kırılsın...  

Böyle bir yazımızın üzerine OMM İzmir'den 30 arkadaşımız daha yanan ormanların dumanı geçmeden Kuşadası Belediyesi'nin açtığı bir kampanya için Kuşadası'na gelmişler ve sembolik bir fidan dikimi yapılmıştı.

Seneler ilerledikçe ben de kendime iş edindim ve her fidan dikim yıldönümünde bakalım bizimkiler ne alemde deyip ormana gidiyordum. Geçen sene güzel şeyler görmüş, fidanlarımızın bir çoğunun "orman" olma yolunda toprağa tutunduklarını gözlemlemiştim..


Aradan bir sene daha geçti. 3. senesinde bu işe ön ayak olmuş diğer arkadaşım Bülent Ayata ile birlikte yine Orman'ımızdaydık. 

Bilmeyenler için.. Ormanımız Kuşadası'ndan Çamlık istikametine giderken 8. kilometre civarında sağ kolda. Giriş yolunda kocaman bir Orman Müdürlüğü tanelası var.

Kısa bir stabilize yolla ulaşılıyor..

  

Her ne kadar ortalık oldukça büyümüş ot ve çalı çırpı ile de kaplı olsa diktiğimiz fidanlar uzaktan da olsa farkedilebicek boylara ulaşmış gözyüzüne doğru uzanmışlardı bile.. Onların boyları büyürken bizim de dudaklarımızdaki gülüş genişledi..

 

Bu sene de evimize içimiz rahat dönüyoruz.
İyi iş çıkartmışız diye düşünüp 30 İyi Adam'a, eşlerine, arkadaşlarına, çocuklarına bir kez daha teşekkür ediyoruz.

İnşallah seneye daha da büyümüş, boyumuza ulaşmış, artık fidanlıktan ağaçlığa geçmiş ormanımızı buluruz karşımızda..

 
Yayınlanış Tarihi Oct 14 2009, 02:26 AM Yayınlayan Levent Vardar

Yorumlar

 

hulki demirel

30 iyi adama selam olsun.

October 16, 2009 9:13 PM
 

Serkan ER

Her yere yetişiyorsun, helal sana Levent abi

October 21, 2009 3:15 PM

Yorum Yaz

(*)  
(*)  


Levent Vardar Hakkinda

1959 Karabük doğumluyum. Kuşadasında yaşıyor, Turizm sektöründe, bir seyahat acentesinde çalışıyorum. Evliyim, motosiklet meraklısı iki çocuğum var. 86 doğumlu oğlum CBT eğitimi aldı, kızıma ise bu yaz bir scooter aldık ve şimdi ehliyet sınavlarında sekiz çizmeye hazırlanıyor. Eşim ise senede bir bana ayıp olmasın diye arkama biner bir yolculuk yaparız, ama her 70-80 km de bir sırtıma vurup, "yorıuldum" demekten grei kalmaz.. Liseyi Bornova Anadolu Lisesi, üniversiteyi ise Boğaziçi, Turizm bölümünde okudum.. Motosiklet sürmenin ciddi bir iş olduğunu anlayana kadar hemen hemen 10 sene motor kullandım. Daha sonra OMM eğitimleri ile tanıştım ve son 3 senedir, bu eğitimlere destek veriyor ve eğitim ile motosikletlileri buluşturmak, paylaşmak ve motosiklet gezileri için OMM derneğinde gönüllü olarak çalışıyorum. Motosiklet benim günlük yaşamımın bir parçası. Hem her gün biniyor hem de güvenli ve ileri sürüşün tüm motorculara yayılması için çalışıyorum. Bir yandan da zaman buldukça motosikletim ile seyahatler yapıyor, İki Teker ile Çok Tekerin Ardından isimli projemi tamamlamaya çalışıyorum. Bir zamanlarda, bir yerlerde motosiklet seyahatleri, raporlanması ve web üzerinden yayınlanması konusunda kafa yormaya başlamıştım ama tam o sırada Ride Turkey ile tanıştım ve böylece kafam rahat etti.. Şu anda 2005 model bir BMW R1200GS kullanıyorum..
Kullanim sartlari, telif haklari ve çekinceler © RideTurkey.com 2007
..x