Yesim


Ege-Akdeniz 2.000 km

Wed, May 07 2008 21:29
8,633 Okundu  

 Türkiye  Yunanistan  Italya


 

 


 

 @
 001 -

Perşembe akşamı hummalı bir hazırlık içindeyim..Eski Nolan kaskımın buğu vizörünü, görece yeni Nolan’a takmak amacıyla eskisinden söküyorum...Lakin sökerken ana vizörün üzerindeki pimleri kırınca, diğer kaskınkini de takarken kırabilirim endişesiyle takmıyorum, sonradan pişman olacağım tabi bu çekingenlikten..Süpürgelik’ten aşağıya yağmurda inerken bu anları hatırlayacak ve ah kafam diyeceğim..


 

 @
 002 -

Cuma sabahı 04:00’de kalkıyorum..Hazırlanıp otoparka iniyorum, motoru yüklüyorum...Saat 05:00’de teker dönüyor...ve 05:02’de tekrar duruyor..Noluyor yahu, ben her yeri flu görüyorum? Buğu vizörünü takmaya cesaret edemeyince buğu spreyi kullanayım bari dedim, ıııy bu ne böyle? Her yer sisli puslu, fazlalık varsa vizörden silin diyordu talimatında, ben de aynen öyle yapıyorum..Ama bu sefer de buğuyu önlemiyor..Neyse boşver deyip devam ediyorum, 05:30’da Eskihisar’dayım, fakat 06:10’a kadar geminin dolmasını bekliyorum..Artık vakit geldi, kuzu kuzu yatıyor canım motorum..Gemiden inince ani bir kararla Cunda’yı pas geçiyorum kafamda, güzergah çok ters ve anlamsız bir yolculuk olacak diyor ve İzmir’e doğru yol alıyorum.


 

 @
 003 -

Gidiş yolunda sadece benzinden benzine duruyorum, gemiye çıkmadan almıştım, bu sefer de Balıkesir’de depoyu doldurup, İzmir’e devam ediyorum. Yol rahat, sollama yapmak motorla çok keyifli. Lakin tam İzmir girişinde bayırdan aşağıya inmeden önce Polis durduruyor..130’la radara girmişim...Ben bu işten nasıl sıyırırım acaba diye düşünürken memur çok komik bir insan çıkıyor allahtan. Kaskı açınca aldığım tepki aynen şöyle: ‘E ama ben sana şimdi nasıl ceza yazayım’? Benden cevap(tabi en sevimli halimle): ‘ E yazmayıııınJ’ Al takke ver külah beni salıyor, kısaca şanslıyım...Ve İzmir’e varıyorum. Sedat’ın dükkanını arıyorum ama nafile..Kenara çekip telefon açıyorum.. Meğer Girne Bulvarındaymışım. Beklerken Cem’le laflıyoruz telefonda.


 

 @
 004 -

Sedat sağolsun beni Cumartesi bekliyor olmasına rağmen Cuma Cuma da gelmiş olsam, kaybolduğum yerden gelip beni alıyor.


 

 @
 005 -

Ve birlikte muhteşem Karşıyaka sahilinde Yasemin Cafe’ye gidiyoruz, kısa bir süre sonra sevgili eşi Pınar da katılıyor bize...Öyle güzel sohbet ediyoruz ki, zamanın nasıl geçtiğinin farkında bile değilim..2 saat çene çalmışız meğer...Bu harika sohbet ve misafirperverliğiniz için ikinize de çok teşekkür ederim. Artık ayrılık vakti, Sedat sağolsun kılavuzluk teklif ediyor, teşekkür ederek kabul etmiyorum...Eşşek kafam..


 

 @
 006 -

Sedat ve Pınar’dan ayrıldıktan sonra tam 1 saat boyunca İzmir’den çıkmaya çalışıyorum..Üfff hadi ama ya sıkıldım ben bu trafikten..Ayrıca kayboldum yine... Yollar kazılı her yerde, arkalardan dolanırken kayboldum. Depoyu dolduruyorum arada..


 

 @
 007 -

##


 

 @
 008 -

Ve yola devam. Semih’in tavsiyesiyle Menderes çıkışından çıkıp, Ahmetbeyli üzerinden Kuşadası’na doğru yola çıkıyorum..Tabii ki bu yolun çıkışını ancak bir kuryenin kılavuzluğu ile bulabiliyorum.....Bu yol gerçekten çok keyifli..Tavsiye için çok teşekkür ederim Semih. Her yer gelincik tarlası dolu, doğanın sarısı, yeşili, kırmızısı.. tüm yolculuk keyifli bir görsel ziyafete dönüşüyor.


 

 @
 009 -

##


 

 @
 010 -

Artık Kuşadası çok yakın...Güneşin altında denizi harikulade yansıyor güzel Ege’min..Fakat benim süngüm düştü biraz..Yola çıkarken kıyafetlerin kışlık içliklerini çıkartmamıştım, artık alenen yanıyorum, sucuk gibi oldum, ama az kaldığı için de durduğum yerde foto çekerken bir de kılık kıyafetle uğraşasım yok...


 

 @
 011 -

##


 

 @
 012 -

Ve Kuşadası’ndayım...Merkez girişindeki benzinciye girip Levent’i arıyorum, sağolsun hemen geliyor..Ve ne kadar yakından takip edildiğime tanık oluyorum gülümseyerek..İzmir’den çıkarken Sedat lastiğimin biraz inik olduğunu fark etmiş, hemen Levent’i aramış, bir bakın geldiğinde diye...Gerçekten de kontrol ediyoruz, bayağı inmiş ve hemen hava basıyoruz...Çok teşekkürler Sedat uyardığın için. Ama ben o anda lastik yerine yemekleri hayal ediyorum galiba, biraz şuursuz bir yaklaşımım var konuya..Sonunda bir gün başıma iş açacak bu rahatlığım.. Açım, yanıyorum, köfte istiyorum...Odaklanabildiğim konular bundan ibaret..Aklımın ucundan bile geçmiyor bir lastikçiye gitmek..


 

 @
 013 -

Lastiklere hava bastıktan sonra mis gibi köftelerin yanında alıyoruz soluğu Levent’le birlikte..Ben kendimi lavoboya atıyorum, içimdeki uzun kolluyu çıkartıyorum, sıksam suyu çıkar, yüzümü yıkıyorum.


 

 @
 014 -

##


 

 @
 015 -

Oooh dünya varmış..Birden hatırlıyorum, sıcaklık aslında açlıkla birleşince böyle bir etki yarattı üzerimde..Aklıma geliyor, en son sabah 06:30’da gemide bir tost yemiştim, sonra yemek yemek aklıma gelmedi...Gelsin köftelerrrrrrr. Sohbet çok tatlı, Levent’in misafirperverliği yürekten, yine zamanın nasıl geçtiğini fark etmiyorum cırcır konuşmaktan...


 

 @
 016 -

##


 

 @
 017 -

##


 

 @
 018 -

Ardından sahile kahve içmeye gidiyoruz..Sahil, liman, sohbet, herşey mükemmel, artık kendime de geldim, hazırım yola çıkmaya. Bu çok keyifli sohbet ve misafirperverlik için çok teşekkür ederim Levent, gerçekten çok güzel vakit geçirdim. Yola çıkma zamanı geldi, vedalaşıp atlıyoruz motorlara.


 

 @
 019 -

Levent beni Çine yoluna çıkartıyor (tecrübe başka birşey tabii, İzmir vakasından sonra hayır demiyorum bu teklife), selamlaşıp uzaklaşıyoruz ve yine yollardayım, her yer yine yeniden cıvıl cıvıl.


 

 @
 020 -

##


 

 @
 021 -

Kuşadası’nın hemen çıkışında Buharlı tren müzesi var...Duruyorum, çok hoş görünüyor, kapısı açık, ama gişe kapı duvar, bilet alamadığım için içeriye de giremiyorum....Bir de yerli turist için müze adını aynı boyutta Türkçe yazsalarmış keşke diye geçiriyorum içimden..Kendi ülkemde kendi dilimde açıklama bulamamak beni her zaman şaşırtmıştır.


 

 @
 022 -

##


 

 @
 023 -

Yol boyunca olağanüstü manzaralar eşliğinde Ortaca’ya doğru yol alıyorum.


 

 @
 024 -

##


 

 @
 025 -

##


 

 @
 026 -

Bu sefer de tam Muğla’ya 70 km kala trafik kontrol var. Duruyorum, memur gayet nazik, ehliyet-ruhsat veriyorum...Tırım tırım tırım, sonuç? Polis otosunun yanına gidiyorum, nedir durum? Memur ‘Hanfendi motorunuzun kaydı yok’. Tam bu noktada Kasımpaşa kıraathane müdavimi ile, sevimli kız çocuğu edası arasında(nasıl oluyor diye sormayın becerdim vallaJ ) aynen şöyle sözcükler dökülüveriyor ağzımdan: ‘E çüş ama hocam yaa, bu motor 3 yıllık, sizce ben hiç mi radara girmedim bu motorla 3 sene boyunca, hiç mi kontrol edilmedim? Kim sildiyse kaydımı, o koysun tekrar, benim kudretimde değil ki bu??” Memur ‘Tamam hanfendi sizden kaynaklanan bişey değil bu, oradaki memur unutmuş olmalı’. Ben’Eee, napıcaz şimdi? Hayır bilgisayar çıktı mertlik bozuldu’ diyerek güzel bir geyik başlatıyorum ve bu memurlar tarafından da salıveriliyorum, süper şanslı günümdeyim.


 

 @
 027 -

##


 

 @
 028 -

Artık mümkünse durmadan Ortaca’ya varmak niyetindeyim ve öyle de yapıyorum.


 

 @
 029 -

Yollar çok keyifli, kah hızlanarak kah yavaşlayarak ilerliyorum mutlu mesut ve sonunda 19:20’de Ortaca’dayım..Meydan’dan İskender’i arıyorum, meğer evlerinin önünden geçmişim 50 metre beridelerrmiş..Yine sucuk gibi oldum, İskender beni aldığı gibi evlerinin otoparkına götürüyor, eşyaları indirip eve çıkıyoruz..Yineliyorum, ben böyle misafirperverliği bir eski zamane insanlardan gördüm gerçekten de, sizlere ne kadar teşekkür etsem azdır İskender...Soyunup dökündükten sonra birlikte rakı-balık yapmaya gidiyoruz Botanik Restorana, gerçekten de botanik bahçesi gibi, heryer yemyeşil, rengarenk..


 

 @
 030 -

İşte oradan kareler...Mezeler nefis...Laos çok leziz..Ama fark ediyorum ki, uzun yol gidince kesinlikle içki içemiyorum..Kamplara gittiğimizde genelde kısa koşu geziler yaptığımız için hepbirlikte içiyoruz..Ama uzun soluklu yollarda (ki Avrupa turunda da böyle olmuştum) mundar ediyorum içkiyi..Olsun..sohbet tatli, birliktelik çok keyifli, gerisinin önemi yok...Eve döndüğümüzde saat geceyarısını geçiyordu, evde sohbetin sonu yine gelmedi, sözcüklerin tükenmemesi, sohbetin tıkanmaması ne büyük mutlulukmuş...


 

 @
 031 -

Gece 2’de yatabiliyoruz ancak...Birşey daha fark ediyorum, ben bu sabah 04’de kalktım, toplam 4 saat uykuyla bayağı bir kilometre yaptım, ama şaşılacak kadar zindeyim hala, başım düşmedi henüz..Sebebini düşündüm...ve dürüstçe yanıtını verdim..Yol boyunca hiç gerilmedim..Daha doğrusu kendimi hiç germedim..Basabildiğim yerlerde bastım, korktuğum yerlerde yavaşladım..Kısaca kendim gibi gittim..Ve sıfır gerginlikle girdim Ortaca’ya..Bu da ayrı bir ders oldu benim için.. Raporun sonunda sizlerle paylaşacağım..


 

 @
 031A -

##


 

 @
 032 -

Ertesi sabah yine Aylin kuşumun hazırladığı ve yayıla yayıla yaptığımız mükellef bir kahvaltı sonrası Muğla’nın çevresini keşfetmeye karar veriyoruz..Ben Antalya’yı daha geceden satmıştım zatiJ Kahvaltı sonrası otoparka iniyoruz, bir de ne görelim..Lastik patlak...


 

 @
 033 -

##


 

 @
 034 -

Soluğu sanayide alıyoruz, İskender yine cansiparane bir şekilde tüm detaylarla ilgileniyor..


 

 @
 035 -

##


 

 @
 036 -

İskender evreka diyor, olayın failini buldu...işte bu çivi indirmiş megerse daha teee İzmir’e doğru giderken lastiğimi...


 

 @
 037 -

##


 

 @
 038 -

Artık yola çıkmaya hazırız.


 

 @
 039 -

Burası ilk durağımız...Gökova..Meşhur restoran ‘Halil’in Yeri’...Ördeklere bayıldım..


 

 @
 040 -

##


 

 @
 041 -

##


 

 @
 042 -

Karacasöğüt’teyiz..


 

 @
 043 -

##


 

 @
 044 -

##


 

 @
 045 -

##


 

 @
 046 -

##


 

 @
 047 -

##


 

 @
 048 -

Bu ağaçlar Günlük ağacı, Sığla ağacı diye geçiyor..Dünyada bir tek bu yörede..bir de Kanada’da olduğunu öğreniyorum İskender’den...(İskender nasıl, güzel kopya çekiyorum di mi)


 

 @
 049 -

##


 

 @
 050 -

##


 

 @
 051 -

Burası da Okluk koyu...Suya dalası geliyor insanın..Öyle berrak, öyle güzel oynuyor güneş tatlı tatlı salınan dalgalarla. Keyifle birer bira içiyoruz..Yalan...Aslında bira sevmemJHer iki böbreğimde de taş var, saatlerce tek silindirli bir motor kullanınca o taşlar yerinden oynuyor hafif..Bu da biraz sancı yapıyor, ben de tedavi amaçlı bira içiyorumJAma burada olduğum bu anı yaşayabildiğim için öyle mutluyum ki, ne sancıyı ne birayı fazla umursamıyorum


 

 @
 052 -

##


 

 @
 053 -

##


 

 @
 054 -

##


 

 @
 055 -

##


 

 @
 056 -

Okluk koyuna giden yol, yormayan tatlı bir stabilize yol, dönüşte durup foto çekiyoruz bol bol..Bu arada söylemeden geçemiycem...Gün boyu toplam 271 km viraj gittik...Daha doğrusu ben gittim, İskender benimle birlikte süründü...Fakat gıkı çıkmadı vallahi helal olsun sana İskender..3 viraj uzuyor..kenarda beni bekliyor...Zavallının tüm günü böyle geçti...Zira ben dar virajlarda düz gitmek için dayanılmaz bir istek duyuyorum, haliyle bedenim de kas refleksi olarak bu talebe karşılık verince o virajlardaki maksimum hızım kesinlikle 50’dir, 5 kilometre fazlası değil, 50..Budur! Varın siz düşünün ev sahibinin sıkıntısını..


 

 @
 057 -

##


 

 @
 058 -

##


 

 @
 059 -

##


 

 @
 060 -

##


 

 @
 061 -

##


 

 @
 062 -

##


 

 @
 063 -

##


 

 @
 064 -

##


 

 @
 065 -

Orhaniye yat limanına tepeden bakış..Muhteşem bir yer..


 

 @
 066 -

İskender bu fotoğraf için telif hakkı istedi..Valla hakkıdır, muhteşem bir fotoğraf, aynen masaüstüme fon yaptım zati ben de


 

 @
 067 -

##


 

 @
 068 -

Kızkumu...Fonda gözüken kahverengi kum şeridinden yürüyormuş insanlar, çilingir sofrası bile kurulabilir denizin göbeğine, çok keyifli görünüyor...


 

 @
 069 -

Bozburun’a doğru giderken Levent’in en çok sevdiği lokanta olduğunu öğrendiğim Mehmet’in yerindeyiz...Üff barbun-salata ikilisi ile hem midelerimizi hem de ruhumuzu doyuruyoruz, çok taze ve lezizdi balık.


 

 @
 070 -

##


 

 @
 071 -

##


 

 @
 072 -

##


 

 @
 073 -

Söğütköy...Yat yapımının, şaşalı evlerin olduğu, jet sosyetenin uğrak yeri...Benden uzak bir yer kısaca


 

 @
 074 -

##


 

 @
 075 -

Bozburun’dayız...Yemek üstü kahve keyfi yapıyoruz


 

 @
 076 -

##


 

 @
 077 -

##


 

 @
 078 -

##


 

 @
 079 -

##


 

 @
 080 -

Bu ufaklık çok şeker, bir kulağını teknenin motor sarmalına kaptırmış, tek kulakla geziyor


 

 @
 081 -

##


 

 @
 082 -

Bozurun’un koylarından biri...teknelerin heybeti dağların heybetiyle buluşuyor, kendimi dünyayı keşfe çıkmış Christoph Colomb gibi hissediyorum.


 

 @
 083 -

##


 

 @
 084 -

##


 

 @
 085 -

##


 

 @
 086 -

##


 

 @
 087 -

Söğütköy..(yani umarım doğru not almışımdır..)


 

 @
 088 -

##


 

 @
 089 -

Bozburun dolayları...Bu nasıl bir ihtişamdır..Bu ne heybet..Manzaranın güzelliğiyle büyüleniyorum..


 

 @
 090 -

E bu manzaraya taylarımızı koyup resim çekmeden olmaz...


 

 @
 091 -

##


 

 @
 092 -

##


 

 @
 093 -

##


 

 @
 094 -

##


 

 @
 095 -

Bayır..Gördüğüm en büyük Çınar ağacı...Bu ağacı görmek için gelen turistler varmış..


 

 @
 096 -

Marmarıs-İçmeler...Saat sekize yirmi var...Akşam oldu..Hava 20 dk. sonra kararacak ve bizim yanılmıyorsam daha 80 km kadar virajlı karayolumuz var Ortaca’ya...Bir anda Yusuf adı düşüveriyor aklıma, niyeyse...


 

 @
 097 -

##


 

 @
 098 -

Bu adam bu kedileri allahın dağına kendi elleriyle bırakmış besbelli..Vicdansız....Sonra da vicdan yapmış, gelip allahın dağında besliyor...Bire mendebur, bari daha ulaşması kolay bir yere bıraksaydın da sana gidip gelmesi kolay olaydı..


 

 @
 099 -

Yolculuğun bundan sonra Ortaca’ya kadar olan kısmı benim için zor geçiyor, hava gittikçe kararıyor...ve sonunda simsiyah oluyor ortalık...Ben gece körüyüm, ayrıca +4,5 lens kullanıyorum, gece tüm ışıklar uzayıp giden hareler şeklinde görünüyor, derinlik duygusu sıfır..İskender hızlanıyor allahtan, sollama yaparken maksimum temkinliyim, kesinlikle anlamıyorum karşıdan gelen aracın farından mesafesini, çok yakın görünüyor, araçlar yanımdan geçerken, çıksaydım yüz kere geçmiştim diyorum sürekli içimden.....Bir ara İskender’le yan yana geldiğimizde benzin durumumuzu paslaşıyoruz karşılıklı, kaç km kaldı diye soruyorum...Çok az 4 km kadar bişey diyor...Ok, ben daha giderim diyorum. O an itibariyle gergin olan yüz hatlarım gevrek bir gülümsemeyle aydınlanıyor, yaşasıınnnnn, bitti. Bir anda Yusuf adını unutuveriyorum...Yine niyeyseJSanıyorum eve vardığımzda saat dokuzbuçuk dolaylarıydı.


 

 @
 100 -

Canım Aylin’cim o 7 aylık hamileliğine rağmen çok hareketli ve hamarat, biz gelene kadar döktürmüş envai çeşit meze ve yemek canım benim..Aç kurtlar gibi saldırıyoruz yemeklere...Yine keyif yine dostluk yine çok güzel saatler..


 

 @
 101 -

Ertesi sabah aheste aheste kahvaltımızı ediyoruz birlikte, kahveler içiliyor üstüne. İskender’in Muğla’da işi varmış, 70 km birlikte yol alıp, Muğla’da vedalaşıyoruz, artık ayrılık vakti. Hoşçakal İskender, hoşçakal Aylin, dünya tatlısı iyi yürekli insanlar.. Herşey için çok ama çok çok teşekkür ederim...


 

 @
 102 -

##


 

 @
 103 -

Bundan sonra artık seri bir şekilde fazla durmadan yol almak istiyorum. Dar virajlar bitti, artık olsa bile geniş rahat virajlı bir karayolunda yol alıyorum ve hızlanıyorum..İskender’den ayrıldıktan bir süre sonra adını hatırlamadığım bir ilçede uzaktan bir polis otosu görüyorum…Hayır…yine miJ Bu sefer yalvarsam da salmazlar, zira 160’la gidiyordum..Yaklaştıkça memuru takip etmeye başladım gözlerimle, geç-dur yapıyor araçlara…İyice yaklaştım, haliyle bana da dur dedi, önümde ve arkamda araba vardı, hiiiiç görmemiş gibi yaptım..Adamcağız bir metre ötemde teletabi gibi tepinirken ben 3 maymunu oynadım, bakmadım bile o tarafa, hani kask var ya duymuyorum göya, ama körüm de aynı zamandaJ Valla hayatımdaki ilk kaçışım bu oldu..Plakayı alamasın diye dua ettim, sonra da alsa ne olur ki dedimJ Aracın kaydı yok gözüküyor


 

 @
 104 -

Manisa’yı geçtikten sonra benzin alıyorum ve yine devam. Fakat Balıkesir’e yaklaşırken keyifsizleşmeye başlıyorum, sebebini anlamadım, yorgunluk mu çöktü, üşüdüm mü, her ikisi de mi derken durmak istemesem de, baktım 3 gündür ilk kez dikkatim dağılıyor, aklım motorda değil, çekiyorum hemen kenara..Donmuşum meğer, hemen sweat-shirt ve ince polarımı geçiriyorum üzerime, bulutlar da iyice çökmeye başladı, manzara hala nefis, ama yine de yağmurlukları giymiyorum


 

 @
 105 -

Keşke giyseymişim, 10 dk sonra yağmur başlıyor, kenara çekip yağmurluklarımı giyiyorum ve yola devam ediyorum. 20 km sonra elimi belime atıyorum ve kabus başlıyor…Freebag’im yok…Aman tanrım freebag yok. Olamaz olamaz olamaaaaz..Ne yapmalı? Uçtu mu? Ne oldu? Olan gayet komedi aslında: Yağmurlukları giydiğim yerde çantayı motorun arkasına asfalta bırakıyorum, normalde hep motorun üzerine çıkartırım oysa…Binip gitmişim yaaaa, 20 km sonra fark edip geri döndüm, çantanın yerinde yeller esiyor. Deliricem galiba..Ehliyet yok, ruhsat yok, para yok, kredi kartı yok, cep telefonu yok, hiçbirşey yok. Kilometre göstergesine bakıyorum 200 km gelmişim, en fazla 100 daha giderim ve benzin almam gerekir, peki neyle? Yol boyu Allahım o çantayı bana buldur, bana o çantayı buldur Allahım diye bir düzden bir tersten aynı cümleyi mantra gibi tekrar edip duruyorum. Cidden imkansız bir durumdayım…Hala umudum var, tüm benzincilere, lokantalara, yol kenarındaki işçilere dahi durup durup soruyorum.

Yok..yok..yok…Sonunda yenilgiyi kabul edip bir benzinciye giriyorum, durumu kısaca anlatıp telefonuyla konuşmak için izin istiyorum. Ezbere bildiğim tek numara Gökhan’a ait, hemen arıyorum ve acil Cem’i arar mısın beni arasın böyle böyle birilerini bulmak lazım diyorum. Gökhan gayet sakin, e pardon ama niye Yüksel abiyi aramıyoruz diyor…İçimden çünkü ben salağım şu anda ne dediğimi bilmiyorum, tabii ki Yüksel abi arasa muhteşem olur diyorum ama benzincinin karşısında kuyruğu dik tutmak için evet çok doğru diyorsun diyorum ve telefonu kapatıyoruz. Arada kapatınca benzinci amcacım sağolsun kızım kendi telefonunu arasana belki iyi birine denk gelmiştir diyor..Öyle yitirmişim ki umudumu telefona cevap verileceğini düşünmüyorum, alo deyince biri afallıyorum, eee kem küm, şey siz benim çantamı bulmuş olabilir misiniz? Cevap kesinlikle şahaneydi: Heeee buldum, sen nerdesin bakiiim? Sonrası hızlı bir çözülme, telefonu açan bir kamyon şöförü, çantayı görmüş ve durup almış, ardından da yemek yemek için bir lokantada durmuş, lokanta da benim durduğum benzinciden bir sonraki benzincide, 200 metre ilerdeJ


 

 @
 106 -

Fırlayıp çantayı alıyorum bulan hayırsever kamyoncudan, o arada Yüksel abi arıyor sağolsun. Müjdeyi veriyorum, ama Yüksel abicim bir tane, çantayı bulmuş olsam da hemen geliyor, Rüyam tesislerinde buluşup birlikte yemek yiyoruz.


 

 @
 107 -

Yüzümde güller açıyor görüldüğü üzere, burada galiba Mecit’le konuşuyordum, kısaca durumu anlatıp gülüşüyordukJ


 

 @
 108 -

Karınlarımızı bir güzel doyuruyoruz, karambolde benim çanta kaybım hasret gidermemize vesile oluyor, oh sefamız olsun. Yüksel abicim, hemen koşup geldiğin için, misafirperverliğin için binlerce kez teşekkür ederim. Böyle zamanlarda dost bir yüz görmek, paylaşmak gibisi yok. Konuştukça uçup gitti tüm gerginliğim, artık tekrar yola çıkmaya hazırım nihayet.


 

 @
 109 -

Yağmur yağıyor, seller akıyor, Girit kızı kasktan bakıyorJ Süpürgelikten aşağıya inerken sağanak vardı, temkinli gittim.


 

 @
 110 -

##


 

 @
 111 -

Ve artık fotofinish, evime çok az kaldı, Topçular’dan vapura bindim sonunda..Karşı yakada İstanbul da sağanak altında karşılıyor yolcularını…Olsun, artık yarım saatlik yolum kaldı ve 21:30 evimdeyim. Game overBu yoluculuktan çıkardığım dersler / bana kattıkları / kendimle ilgili öğrendiklerim:

1-İlk kez gerçek limitlerimi gördüm bu yolda. 5 yıldır motor kullanıyorum, ama kendim gibi gidemiyorum çoğu zaman, hep birileri var, ya daha yavaş ya daha hızlı, hep başkasına göre gidiyorum bir şekilde..
2-Ben dar virajlarda süratli gidemiyorum ve sanırım hiçbir zaman da gidemeyeceğim. Maksimum hız 50 km dir, bitti, kabullendim. Zira benim için motor üzerinde bu kadar önemli bir yer tutuyor olsaydı 5 yıl boyunca geliştirmek için çaba gösterirdim. Ama hayır göstermedim, o kadar da önemli değil galiba, ben böyle de iyiyim, beni sevmeyen beri gelsinJ
3-Geniş virajlarda hız limitim yerine göre 140 km’ye kadardır, ancak bilmediğim virajlarsa bunlarda da daha temkinliyim, maksimum 120 km
4-Bilmediğim tanımadığım virajlar geniş bile olsa, sollama yaparken temkinliyim, asfaltın durumu, yolun eğimi gibi bilinmeyenler motora hakim olamama ihtimalini aklıma getirip beni yavaşlatıyor.
5-Gece tek yol gitmeyi hayal etmekten vazgeçtim, gidemeyeceğim nasılsa, fiziksel olarak gerçekleşmesi imkansız bir istek
6-Gündüz sollamalarım oldukça iyi, seri ve akışkan. Karayolunda ya da otobanda 180’e kilitleyip çok uzun bir süre dikkatim dağılmadan gidebiliyorum, sadece 1.5 saatin sonunda boynum biraz ağrıyor.
7-Gereksiz molaları sevmiyorum, benzinden benzine iyi bir düzenek
8-Tek giderken yemek yeme fikri çok keyifsiz geliyor, zaten yemeyi de unutuyorumJ
9- Dayanıklılık konusunda elime kimse su dökemezJ Değme erkekten daha dayanıklı bu 48 kiloluk kelebek, heheJ
10- 3 günde 3000 km kesinlikle hayal değil, eğer gidişte uzun soluklu iki molam olmasaydı ve seyahatin ikinci gününü keyfe keder geçirme arzusu duymasaydım, rahat rahat 3 günde 3000 km yapılabilirdi..Bir sonraki seyahatimi bu şekilde planlamayı hedefliyorum. Ancak 4 günde 4bin olmaz, ya da ben yapamam, maksimum 3 gün 3000 olacak sanıyorum benim iron butt tecrübemJ
11-Bundan sonraki hiçbir motorlu seyahatte ehliyet-ruhsat-cüzdan-telefon özgür çantalarda taşınmayacakJ Bunlar mutlaka mont ceplerinde olmalı, ayrıca ana çanta içinde bir miktar yedek para ve evrakların fotokopisi bulundurulacak. Bir daha asla böyle bir çaresizlik yaşamak istemiyorum.

Hepinize güleryüzünüz, misafirperverliğiniz, yakından ve uzaktan desteğiniz, dostluğunuz için çok teşekkür ederim. Bu yolu sizlerle birlikte gittim sanki, hep öyle hissettirdiniz bana, iyi ki varsınızYayınlanış Tarihi May 07 2008, 09:29 PM Yayınlayan Anonymous

Yorumlar

 

Aykut OZDEMIR Dediki :

Biraz erken baktım galiba Cem. Resimler çok keyifli, kendimi dinlenmiş hissediyorum. Yorumlar eklenince tekrar bakmam lazım. Valla Yeşim, nazar değmesin. Seni hem destekliyor, hemde daha fazla bayan sürücüye yol göstermesini diliyorum bu gezilerinin ve tecrübelerinin. Süpersin Yeşim.

May 7, 2008 9:59 PM
 

Gunalp KOCAKANAT Dediki :

Resimler Harika.Ama 'yazısız'. Kerem'in sekreteri Anna Karanina'ya 3-5 kuruş verelimde yazıversin bari yazıları.:)

May 8, 2008 10:47 PM
 

Cem YILDIZ Dediki :

Yesim bir cok kimsenin denemeyi bile hayal edemiyecegi bir yol yaptin. Yol boyunca yasadigin mutlulugu ve keyifi hissediyor, bu iletisimi kurabildigimiz bir ortam olusturdugumuz icin kendimi sansli hissediyorum Big Smile

May 9, 2008 1:11 AM
 

Umit KAPLAN Dediki :

Kesinlikle alkışlanacak bir başarı sizinkisi..

Keyifle okudum, gıpta ile izledim..

Umarım sizin gibi cesur kelebekler, kozalarından sıyrılıp, ev koltuklarından motorsiklet koltuklarına terfi etme becerisini gösterirler.. Eminim ki bu ve bundan sonra yazacağınız raporlar Aykut bey'in dediği gibi fazlaca kelebek sürücüyü kanatlandıracaktır..

Mutlu uçuşlar,

Paylaşım için teşekkürler :)

May 9, 2008 3:12 AM
 

Aydin Dediki :

Bravo Yeşim, gurur duydum..

ve kendimden utandım.. Şimdiye kadar böyle bir maceraya cesaret edemediğim için..

Sayende güvenim geldi.. 48 kg.lık kelebek bunu yapabiliyorsa ben de yaparım..

Çanta kaybolma hikayesine acaip takıldım, ödüm patladı.. Dediğin önlemlere bende dikkat edeceğim..

Tekrar tebrik ediyorum..

Sevgiler...

May 9, 2008 8:06 AM
 

Guldal ALTUNER Dediki :

yeşim harikasın. çanta işinde okurken bile gerildim.

May 9, 2008 8:30 AM
 

Orhan Ugur CAKIR Dediki :

Merhaba Yeşim,

Öncelikle hoşgeldin,Ben daha önce hoşgeldin dediğimi zannediyordum.Ama dememişim.Kusura bakma.Bu sitede çok acemiyim.Neyin nasıl yapılacağını öğrenme aşamasındayım.

Süper bir gezi olmuş fotoğraflar da mükemmel , çanta olayına üzüldüm.

İskender'le tanışmak ,  yani ortaca'ya gitmek farz oldu artık.

Ayrıca tek başına yola çıkma cesaretinden dolayı da seni kutluyorum.

May 9, 2008 10:04 AM
 

TAMER COMERT Dediki :

Yeşim, tekerine sağlık, çanta olayında bir an "eyvah" dedim, ama sorun hallolmuş sonrasında. Yolculuklarda evrak ve cüzdan kaybetme benim de paranoyamdır, herhalde başa gelebilecek en kötü olaylardan birisi, kaza dışında.

Kaskta buğu işine ben de ifrit oluyorum, neyle ve nasıl çözüleceğine dair doğru dürüst geçerli bir çözüm de bilmiyorum.

Sprey işine hiç aklım ermedi zaten, sanıyorum en iyisi kaskın içini mümkün olduğu kadar kuru tutmak.

Neyse, rapor ve resimler için teşekkürler, daha keyifli geziler diliyorum.

May 9, 2008 10:05 AM
 

Ozan ILTER Dediki :

Yeşim keyif yapmışsın... gerçekten uzun zamandır bende tek yolculuk yapmadım. şimdi biraz ona özendim. Bir planlama yapayım en iyisi... Ayrıca İskender, alacağın olsun.. bizi dağa taşa götürdün, hiç öyle koyları medeni yerleri gezdirmedin. yoksa sen bizi beğenmiyor musun?

May 9, 2008 10:39 AM
 

Osman Melikoglu Dediki :

Çok güzel gezi olmuş eline, yüreğine sağlık... Çantayı kaybettiğin anı, kendim kaybetmişçesine korktum ve heyecanlandım...

Yarın sabah bende seyahatime başlıyorum, rotam Adana-antalya-kaş-fethiye-datça-bodrum-muğla ve geri dönüş, toplam 1 hafta (belki kuşadası, selçuk ta yapabilirim)... Sanırım senin gezdiğin yerlerin bir kısmına bende uğrayacağım, umarım keyifli ve güzel bir gezi olur...

Selamlar.

May 9, 2008 10:45 AM
 

Yesim Dediki :

Hepinize çok teşekkür ederim, daha nice güzel yollar gitmek, güzel fotolu raporlar yazmak kısmet olsun hepimize:)

May 9, 2008 11:15 AM
 

Serkan ER Dediki :

yeşim tebrikler

bozburun... bir zamanlar 20.li yaşlarımda çok maceralarım geçtiği bir yer, otorduğunuz bar olma ihtimali yüksek (tam 13 sne geçmiş) orda barmenlik denemem olmuştu, bir tanede kısa bir aşk hikayem:)

gezine bakınca kıskanmamak elde değil, kazasız belasız ve cezasız tamamlamış olman, süper, umarım bir gün bizlerede nasip olur

Paylaşımın ve güzel anlatımın için tekrar tekrar teşekkürler

May 9, 2008 12:10 PM
 

Semih Bozkurt Dediki :

Yeşim,

1-Rapora bayan eli deyince böyle güzelleşiyor. 5 karede bir güzel bir çiçek görüntüsü :-)

2- Motorda dayanıklılık konusunda bayan erkek ayrımının olmadığının güzel bir örneği.

3- Bu kadar macarayı, (kayıp çanta patlak teker vs ) yaşasam kesin stresten ertesi gün uçuk çıkardı.

Aman nazarımız değmesin nice keyifli kilometrelere.

Not: Tek farkımız biz şirinlik yapınca polisler nanik yapıp cezayı kesmeye devam ediyor :-(

May 9, 2008 12:59 PM
 

Yesim Dediki :

Osman,

Sana Hasan dediğim için beni bağışlar mısın:):):) Mesajı silip, yenisini yazmayı denedim, ama silinmiyor bir türlü:):) Çok affedersin, milpardonnn..Vallahi utandım ve kızardım oturduğum yerde, ne saygısızlık...Gerçekten özür dilerim..

May 9, 2008 1:36 PM
 

murti06 Dediki :

keyifli bir anlatım güzel bir yolculuk. Fakat çanta kısmına geldiğimde eyvah dedim işte bütün güzellik silindi gitti neyseki kamyon şöförü iyi yürekliymiş. Yoksa sırf cep telefonu için bile o çantanın bir daha bulunma ihtimali yoktu. İyi başlamış ve iyi bitmiş seyahat

May 9, 2008 1:46 PM
 

Osman Melikoglu Dediki :

Sorun değildi arkadaşım, ama zaten silmişsin... :))

May 9, 2008 2:09 PM
 

Cemil AKYÜZ Dediki :

Tebrik ederim. Okurken çok keyif aldım.

Gezi, hem çok güzel anları, hemde oldukça sıkıntılı anları yaşatmış. Çantayı tekrar bulmanız büyük şans olmuş. Yaşamayan bilemez, bende geçen sene Bursa Enduro olarak yaptığımız Şimşirlik gezisinde anahtarları suya düşürüp kaybetmiştim. Bu bana çok pahalıya patlamıştı. Aklıma geldikçe hala rahatsız olurum.

Belirtmiş olduğunuz çıkarılacak dersler kısmındaki 11.maddeye kesinlikle bir yedek anahtarı eklemek faydalı olur.

Güzel rapor için elinize sağlık diyorum...

May 9, 2008 3:38 PM
 

Cem KUCUK Dediki :

Tekerine sağlık çok güzel bi gezi olmuş ama ben kısa süre çok km olayını pek sevmediğim için çok gün çook km yayıla yayıla daha çok hoşuma gidiyor. Helal olsun bu arada ben heralde senin kadar dayanıklı olamazdım diye düşünüyorum cüsseme bakarsan 183 cm boya 135 kg ağırlık :D

May 9, 2008 6:31 PM
 

Tolga YILDIZ Dediki :

mrb yesım abla raporunu zevkle okudum hele o guzel yer yok mu hııı neydııı HAH BULDUM BOZBURUN mukemmel bır yermıs manzarasına hayran kaldım cok hosuma gıttı gercekten yurekten kutluyorum senı cok guzel bır gezı olmus yolun acık olsunnnnn gorusmek dıleğı ıleee....

May 9, 2008 10:33 PM
 

Levent Vardar Dediki :

Sevgili Yesim..

Herhalde RideTurkey'deki en cok yorum alan raporlardan birisin. Elbetteki bu kadar böcek arasındaki bir kaç tane çicek olmandan ileri geliyor ama diğer yandan da çicekleri en iyi şekliyle temsil etmeninde hakkını vermek lazım.

Tek kelimeyle BRAVO.. Tek başına, motor sürmenin bazen karşılaşılabileceği her türlü problem ile bir gezide karşılaşmak her kese nasip olmaz :-) Patlayan lastik, kaybolunan yollar, her şeyi kaybetmek, yağmur, soğuk, sıcak..

bu arada şahsen, bu gezinin 25-30 dakikalığına da olsa bir parçası olmak beni gururlandırdı. Umarım bu raporu okuyan her motorcu köfte ve kahve muhabbetine kapılıp buralara uğrarlar. Herkese very welcome :-)

Tekrar görüşmek üzere ...

Selamlar, Sevgiler

May 10, 2008 2:09 AM
 

Cavit Onen Dediki :

Hani derler ya "ateş almaya mı geldin" diye aynen öyle olmuş..

Kendi kendine bu tecrübeyi yaşaman en güzeli ve umarım bu bir başlangıç olur da yine yeni yollara düşersin..

Sen geldiğinde buralarda değildik ama artık buradayız ve bir daha ki yolunda Dalyana da bekleriz..

Sağlıcakla kal,

May 10, 2008 10:31 AM
 

Iskender SONGUR Dediki :

Sevgili Yeşim ne iyi ettinde geldin Seni özlemiştik . Cem e sonuna kadar katılıyorum .Tek başına bu yolu yapman dahi bir çok bayan sürücününde önünü açacaktır. Motor tek kişilik bir aşktır . Sanırım bun gezide bunu yaşadın :)

May 10, 2008 1:31 PM
 

blacksnake Dediki :

abartmayın beyler..bundan 35-40 yıl sonra Yeşimin yaptığını en az 2-3 bayan daha yapmış olacaktır.  :))

May 11, 2008 12:28 AM
 

Teoman Dediki :

Takdir ediyorum, gerçekten bir bayanın tek başına yol alması alkışlanacak bir olay...

May 11, 2008 1:07 AM
 

Cem KUCUK Dediki :

"arslan yeşim" harika gezi olmuş daha ben cesaret edemedime göre benden çoook iyisin demekki. ilk karşılaştığımda elini öpçem :)

May 12, 2008 10:34 AM
 

Gunalp KOCAKANAT Dediki :

Yeşim yaptığın şey harika ve istisnai.Çok içten söylüyorum. TEBRİKKKKLEEERR.!!

İstisnai,çünkü belki ilk.İlk olmasa dahi farklı.Bir çok erkek motor sahibi daha kendi ilinin sınırları dışına çıkmamışken senin tek başına çıktığın bu gezin örnek.

Bu arada şu radara yakalanıpta ceza ödememe işini konuşmamız lazım.Gerçi konuşsak ne olacak adam ben kaskı çıkarınca ceza yazmayacağı varsa da yazar.:)

Bu arada belki Cem anlatmıştır,Cem'le Kuşadası'na giderken Nazilli'de Cem'in motorunun kaydı da bulunamadı ve  bırak 'bu sizin hatanız değil' şeklinde bir lafı neredeyse biiz içeri atıyorlardı.:)

Daha doğrusu beni.Çok konuştum diye.:)

May 12, 2008 11:24 AM
 

Kemal GEZGINCI Dediki :

Yeşim Hanım,

Sizi takdir ve tebrik ediyorum,cesaretinize hayran kaldım,bu güzel raporların devamını bekliyor ve belkide haddim olmayarak (sizi devamlı sağlıklı ve o güler yüzünüzle aramızda görebilmek için) 180 km.lere çıkmamanızı rica ediyorum.

May 12, 2008 11:28 AM
 

murat deveci Dediki :

Yeşim hanım tebrik ederim. Geziniz güzel geçmiş, ayrıca İskenderim ev sahipliği çok iyidir, yakından biliriz. Nice gezilere.

May 12, 2008 4:25 PM
 

Yesim Dediki :

Hepinize yapıcı, teşvik edici güzel mesajlarınız için çok teşekkür ederim.

Küçük 2 düzeltme yapmak istiyorum izninizle..

Birincisi, bu gezinin toplam kilometresi 1900.. Cem Başkanım düzelt şunu nolur, kendimi sahtekar gibi hissediyorum:)

İkincisi ise solo kadın sürücü-uzun yol konusu..Ben bu konuda kesinlikle ilk değilim, bunu biliyorum..Bu benim ilkimdi sadece:)

(günübirlik Yedigöller'i saymıyorum, kısakoşu bir parkurdu)

Name Ekin tek başına Avrupa'ya bile gitti, bildiğim kadarıyla Rüzgarın Kızı da solo uzun yol yapıyor. Bilindik isimlerin dışında ise, hiçbir gruba üye olmayan ve usul usul yollarını yapan kadınlar da var..Bunlardan bir tanesi ile Kozak'taki Emok festivali dönüşü tanışmıştık birkaç arkadaş..İstanbul'dan geliyordu, Bodrum'a gidiyordu galiba..Yine Rehber bir arkadaş var, yanılmıyorsam adı Meltem..Bildiğim kadarıyla o da tek yolculukları seviyor ve yapıyor..Kimbilir bizim tanımadığımız, ama varlıklarını sürdüren daha kaç kadın var Türkiye'de motoru ve yolları bir başına yaşamayı seven..

Sevgiler,

Yeşim

May 12, 2008 10:27 PM
 

Gokhan Demir Dediki :

olsun bizim tanıdığımız bu kadar uzun yolu tek başına yapan bir sen varsın :) Gerisi bizi ilgilendirmiyor...

Ellerine, yüreğine sağlık... tekrar hoşgeldin...

May 14, 2008 11:42 AM
 

Hakan Bey Dediki :

:)

Yesim sadece sapka cikartiyorum, valla BRAVO!

Daha nicelerini keyifle yapmani dilerim...

Slmlar,

BdN

May 14, 2008 3:27 PM
 

Metin OZTURK Dediki :

Tekerine, yüreğine sağlık Yeşimcim :)

O yolu kendim yapmış gibi keyif aldım...

May 15, 2008 10:33 AM
 

kazdagli Dediki :

Sevgili Yeşim

3 gönül ve yol dostumu bir karede görünce içim bir hoş oldu

sana yakışanı yapmışsın Allah daha nicelerini nasip etsin

May 29, 2008 12:06 AM
 

Yesim Dediki :

Hepinize ayrı ayrı tekrar çok teşekkür ederim güzel dilekleriniz için..İnşallah hepimize uzun yıllar boyu kazasız belasız uzun kilomotreler nasip olur...

June 1, 2008 5:07 PM
 

Metin Teoman Dediki :

Tek kelimeyle;

HELAL OLSUN.Bu paylaşım benide tetikledi.Yaşadığım yörede seyahat edecek birilerini bulamadığım için bende pek yol yapamıyordum,ancak bu güzel gezinizi okuduktan sonra banada cesaret geldi:).Tebrikler ve teşekkürler paylaşım için.

June 2, 2008 5:06 PM
 

Efe Aydan Dediki :

Her ne kadar çok sık gidilen vede görülen yerlerde olsa Yeşimin gezisi, bu geziyi özel kılan bir bayanın tek başına altından kalkmasıydı. Raporu güzel yapan ise fotoğraflarla uyumlu anlatım, akışkan bir dil vede bizlerin ruhunda olan özgürlük hissiydi...

Ellerine sağlık Yeşim. Yeni gezilerini dört gözle bekleyeceğim...

July 7, 2008 6:18 PM
 

atila demirag Dediki :

Öncelikle tebrikler

Herşey çokk çokk güzel..

Ancak ben,senin çantanı bulan o kamyoncunun da bir resminin olmasını beklerdim...

September 11, 2008 5:39 PM
 

Hakki Orun Dediki :

Yesim henuz tanismadik ama ben de hem uzun yol yapan, hem de solo yapmayi cok seven biri olarak, agzim acik vaziyette okudum raporunu.  Benim problemim motorlarimdan uzakta yasiyor olmam, ama bir gun bir yerlerde bir benzincide mesela karsilasirsam cok guzel bir surpriz olur diye dusunuyorum.  Benim birkac kusurumdan biri, fotograf cekmeye vakit kalmiyor, motordan ayrilamadigim icin.  Kisa sureler icin geliyorum Turkiyeye ondan herhalde.  Harika bir gezi yapmissin.  Raporunda da o an icinde bulundugun ruh halini cok guzel aktarmissin bizlere...

February 4, 2009 12:57 PM
 

Akin ZORLULAR Dediki :

tebrik ederim gercekten harika tabi bir bayan olarak düşünürsek dahada harika devamının gelmesi dileği ile .

February 3, 2010 11:39 AM
 

Erhan Yilmaz Dediki :

Yeşim herşeyden önce cesaretini takdir,seni de tebrik etmek isterim.Başına gelen bütün aksiliklere rağmen yılmayıp gezini keyifle tamamlamışsın.Bizede yazdığın raporu keyifle okumak düşer.Eline yüreğine sağlık.Sağlıcakla sür.

March 29, 2010 8:20 PM
 

Can YATKIN Dediki :

cesaretiniz takdir edilmeyi hak ediyor.yollarda yaşanabilecek riskleri ruhunuzda eritmişsiniz.freebag çantanızı kıyafet değiştirme sırasında unutmuş olmanız,aslında büyük bir tecrübe.eminim ki bu tecrübe sizi freebag kullanmaktan vazgeçirmiştir. uzun yola çıkarken montumun ve sweet'imin altına taktığım çantamı kullanıyorum.gerekli olanlar çantamda.cep telefonum kesinlikle montumun her iki elimle kolayca erişebileceğim cebimde tutuyorum.tüm gezilerinizde kazasız belasız sürüşler dilerim.

October 24, 2010 9:31 PM
 

Kerem Ak Dediki :

Çok güzel bir yazı,motorun kaydını yaptırdınızmı bari?İyi birisine denk gelmişsiniz şansınıza!Yeni yazılarınızı okumak isterim:)

February 21, 2011 8:22 PM
 

Murat Can Toprak Dediki :

evet kamyoncunun yanağını öperken fotografın olmalıydı....yeşimcim...yalnız bayan olarak gezmen harika bir şey....tebrik ediyorum..devam..

March 19, 2011 5:06 PM
 

TUFAN ZORLUCAN Dediki :

Sanirim en cok yorum alma rekoru sizde ,ben de buna katkim olsun  istedim.Acikcasi ben de cantani sana iade eden kamyoncunun resmini eklemeni dilerdim zira gezinin en kritik olayini kayipsiz atlatmani saglamis,ama herhalde o telas ve cantayi bulmanin verdigi sevincle atlamissin:-) daha nice keyifli surusler dilerim.

June 26, 2011 7:19 AM
 

Oğuz Karadeniz Dediki :

Fotolar ve anlatım mükemmel.. Çantanı kaybedip sonrasında bulman ise son derece sevindirici.. Ekibin çevirmesi esnasında '' dur ihtarına uymaman ''  motosikletçilerin içinideki asi ruhun dışa vurumudur....

Bu durum son derece normaldir ve sen artık özgür bir motosikletçisin.. :))

July 17, 2011 2:06 PM
 

francis hartley Dediki :

Borçlu musunuz? Eğer sağlık maliyetleri ya da ödeme borçları için veya mali arıza durumunda nakit yükseltmek gerekiyor mu? Bekleyin! Opsiyon olarak böbrek satan düşünün. Eğer bugün böbrek satmak isterseniz. Bize immediately.A böbrek halen Dr. Hartley sağlıklı kidney.My addır satın alıyor $ 300,000.00US Dollars.The Milli vakıf maksimum miktarda satın alınır Mesaj, Ulusal hospital.Our Hastanesi Böbrek Cerrahisi uzmanlaşmış böbrekte bir Nefroloji duyuyorum ve biz de bir karşılık gelen donör yaşayan alış ve böbreklerde nakli ile anlaşma. francishartley619@gmail.com: Böbrek en E-posta aracılığıyla bizimle irtibata geçmekten çekinmeyin satmak veya satın ilgilenen varsa Biz vb Hint, Kanada, İngiltere, Türkiye, ABD, Malezya, Güney Afrika bulunmaktadır

Geniune Bağışçı Need

senin cevaplarından bekliyorum ....

Saygılarımla….

Dr.Hartley

October 8, 2016 12:00 AM
 

francis hartley Dediki :

Bu sağlıklı ve% 100 acil IRUA HASTANE MERKEZİ başvurmalısınız kendi böbreğini satan ciddi kamuoyu Erkek veya Kadın bilgilendirmektir. Biz aşağı yüzünden mali kırmak için para için böbreğini satmak için bir fırsat arıyorlar, böbrek nakli için burada olan hastaların çok şey var ve biz size Böbrek için $ 350,000.00 USD teklif gibi olacaktır. Benim adım i IRUA HASTANESİ MERKEZİ Cerrahi Hastanesi'nde Nöroloji duyuyorum, Doktor Francis Hartley. Bizim hastane Böbrek Cerrahi / nakli ve diğer organ tedavisinde uzmanlaşmış, biz de bir yaşam ve sağlıklı bir donörün ile böbreklerin satın alma ve nakli ile anlaşma. Biz Hindistan'da bulunan, unitedstates, columbia, Bangladeş e.t.c. E-posta: Eğer böbrek satan ilgilenen varsa aracılığıyla bizimle irtibata geçmekten çekinmeyin francishartley619@gmail.com

November 5, 2016 4:21 PM
 

Rodney Bouet Dediki :

Benim adım Irrua Uzman Hastanesi Dr Rodney, organ cerrahisi uzmanıyım ve satmak isteyen insanların organ alımı ile uğraşıyoruz ve Nijerya, Abidjan ve Malezya'da bulunuyoruz ancak merkez ofisimiz Abidjan'da. Böbrekinizi satmak ilginizi çekiyorsa Lütfen bize geri dönmekten çekinmeyin, böylece devam edebiliriz. Ve teklifimizle ilgileniyorsanız, bu bizim E-postamız,

E-posta :( hospitaldeportbouet@gmail.com)

December 13, 2016 1:50 PM
 

Rex Kelvin Dediki :

Merhaba,

Hastalarımız için böbrek satın almak için bir kez daha buradayız ve onları kurtarmak için bir böbrek yapmak isteyen herkese iyi miktarda para ödemeyi kabul ettiler ve böylece bağışta bulunmak istiyorsanız veya bir Hayat kurtarmak istiyorsanız, Lütfen aşağıdaki e-postayı bize yazın.

Bu sizin için zengin olmanız için bir fırsattır, biz temin ederim ve garanti ederiz, bizimle% 100 güvenli bir işlem yapın, her şey kanunen bağış yapan böbrek bağışçılarına göre yapılır.

Artık boşa harcamayın, bizi irruaspecialisthospital20@gmail.com adresine yazın.

Irrua Uzman Eğitim Hastanesi.

December 26, 2016 5:07 AM
 

Rodney Bouet Dediki :

Benim adım Irrua Uzman Hastanesi'ndeki Dr Rodney, organ cerrahisinde uzmanım ve satmak isteyen insanların organ alımı ile uğraşıyoruz ve Abidjan'da ve Malezya'da bulunuyoruz, ancak merkez ofisimiz Abidjan. Böbrekinizi satmak ilginizi çekiyorsa Lütfen bize geri dönmekten çekinmeyin, böylece devam edebiliriz. Ve teklifimizle ilgileniyorsanız bizim E-postamız bu,

E-posta :(hospitaldeportbouet@gmail.com)

March 15, 2017 1:57 PM
 

Rex Kelvin Dediki :

Böbrekinizi satmak istiyor musun? Evet ise irruaspecialisthospital20@gmail.com ile bize ulaşın

May 12, 2017 4:59 AM
 

nursel Dediki :

Acil olarak sadece 13 kişiye böbrek verenlere ihtiyaç duyduğumuz için, böbrek vericisine, (sözleşmeyi imzalamak için tüm seyahat masraflarında 450.000 dolar ödemeye hazır olanlar), böbreki acil olarak hastanemize satıp bağışta bulunmaya merhaba.

Sadece% 100 sağlıklı kişiler sadece sağlıklı.

Talep başvurunuzu hastane doktoruna yazın: e-posta: carolbobrekhastanesi@Gmail.com veya (carolbobrekhastanesi@gmail.com)

Hemen temasa geçileceksin

Not: kimliği olan ve seyahat etmeye hazır yasal vatandaşlar

Doktor R caroline.

Virüssüz. www.avast.com

July 19, 2017 3:02 AM
 

murat Dediki :

Iyi haber: Saglikli misiniz ve böbrek satma firsati ariyor musunuz, burada sans ve miktar verici basina 450.000 $ 'dur (killionkidneyhospital@gmail.com)

Killion Hastanesi Böbrek Enstitüsü (KHKI), Rash Behari Caddesi, Kolkata, böbrek bakimi için en iyi tibbi merkezdir. Su anda gerçek böbrek bagislari ariyoruz. Gerçek bagisçilar lütfen hastanenin hastane doktoruyla irtibata geçmelidir. E-posta: killionkidneyhospital@gmail.com veya +19292009234 numarali telefonu arayin

July 29, 2017 1:34 AM
 

Lutheran Hospital Dediki :

Ben Iowa Lutheran Hastanesi'nden Doktor Michael Baldwin'im, hastane idaresi tarafından internette nasıl çalıştığımın reklamını yapma fırsatı verildi ve siz de dışarıda iseniz, örneğin böbrek gibi organları satın aldığınız yıl tekrar başladık. Böbrekinizi satmak isteyenler, aşağıdaki e-postayla hastaneye başvurmaktan çekinmeyin: İrrua uzmanlık hastanesi, organlarda Cerrahi uzmanıdır ve bağışta bulunulması riski yoktur, iyi bir para ödersek Iowa ABD'de bulunan.

Ve bu bizim e-postamız:

iowalutheranhospital@gmail.com

Ayrıca, whatsapp +1 929 281 1248 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.

August 24, 2017 10:12 AM
 

Lutheran Hospital Dediki :

Ben Iowa Lutheran Hastanesi'nden Doktor Michael Baldwin'im, hastane idaresi tarafından internette nasıl çalıştığımın reklamını yapma fırsatı verildi ve siz de dışarıda iseniz, örneğin böbrek gibi organları satın aldığınız yıl tekrar başladık. Böbrekinizi satmak isteyenler, aşağıdaki e-postayla hastaneye başvurmaktan çekinmeyin: İrrua uzmanlık hastanesi, organlarda Cerrahi uzmanıdır ve bağışta bulunulması riski yoktur, iyi bir para ödersek Iowa ABD'de bulunan.

Ve bu bizim e-postamız:

iowalutheranhospital@gmail.com

Ayrıca, whatsapp +1 929 281 1248 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.

August 24, 2017 10:12 AM
 

Dr Kate Adams Dediki :

Herkese merhaba.

Adım Dr Kate Adams, Adams Hastanesi'nden bir Frenolog. Hastanemiz Böbrek Cerrahisinde uzmanlaşmıştır ve biz de karşılık gelen bir donörle yaşamakta olan böbreklerin satın alınması ve nakli ile ilgileniyoruz. Biz Dubai, Türkiye, ABD, Malezya bulunmaktadır. Böbrek satmak veya satın almakla ilgileniyorsanız, lütfen bizimle e-posta yoluyla iletişime geçmekten çekinmeyin: kateadams946@hotmail.com

Saygılarımla

Dr Kate Adams

Telefon Numarası: +2348146161694

August 24, 2017 8:41 PM
 

Dr Tyson Dediki :

MERHABA

Acil olarak 1 böbreğe ihtiyaç duyacak mı?

bugün böbrekinizi satmaya hazırsanız

böbrekinize iyi bir miktar sunacak.

Bugün bize e-posta ile ulaşın <dr.tysonhospital@gmail.com}

Selamlar.

Dr. Tyson

September 11, 2017 7:26 PM
 

Naomi Gleit Dediki :

Bir böbrek satın almak istermisin, yoksa böbrekinizi mi satmak istiyorsunuz? Finansal Bozulma nedeniyle böbrekinizi satma fırsatı mı arıyorsunuz ve ne yapacağınızı bilmiyorsanız, bugün bizimle iletişime geçin ve size böbreğiniz için iyi bir miktar sunacağız. Benim adım Bayan Naomi Gleit, UBTH Tıp Merkezinde nefrolojik. Kliniğimiz böbrek cerrahisinde uzmanlaşmıştır ve buna karşılık gelen bir donörle yaşayan böbreklerin satın alınması ve nakline de dikkat ederiz. Biz Hindistan, Türkiye, Nijerya, Amerika Birleşik Devletleri, Malezya bulunmaktadır. Böbrek satmak veya satın almakla ilgileniyorsanız, lütfen e-posta ile bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin: ubth.limited8@gmail.com

veya whatapp bize +18573255753

September 23, 2017 3:02 PM
 

Rex Kelvin Dediki :

Merhaba,

Hastalarımız için böbrek satın almak için bir kez daha buradayız ve onları kurtarmak için bir böbrek bağışlamak isteyen herkese iyi miktarda para ödemeyi kabul ettiler ve böylece bağışta bulunmak istiyorsanız veya bir Hayat kurtarmak istiyorsanız, lütfen aşağıda e-posta ile bize yazın.

Bu sizin için zengin olmanız için bir fırsattır, biz temin ederim ve bizimle% 100 güvenli bir şekilde sizinle güvence altına alıyoruz, herşey yoluna giden böbrek bağışçılarına göre yapılmalıdır.

Artık boşa harcamayın, lütfen irruaspecialisthospital20@gmail.com adresine bize yazınız.

Irrua Uzman Eğitim Hastanesi.

September 23, 2017 4:06 PM
 

grace Dediki :

Merhaba.

Stres ve hizli olmadan kisisel ya da is kredi ihtiyaciniz var mi

Onay? Eger öyleyse biz simdi krediler sunuyoruz olarak, lütfen bize ulasin

Basbakan faiz orani. Bizim kredi için daha fazla, güvenli ve emniyetli bir

bilgi ve uygulamalar, bu e-postaya cevap lütfen.

(luckydrawcashloans@gmail.com) gerekli ad ve miktari.

bize ulasin bugün: (luckydrawcashloans@gmail.com)

October 9, 2017 11:30 PM
 

Rex Kelvin Dediki :

Merhaba,

Hastalarımız için böbrek satın almak için bir kez daha buradayız ve onları kurtarmak için bir böbrek bağışlamak isteyen herkese iyi miktarda para ödemeyi kabul ettiler ve böylece bağışta bulunmak istiyorsanız veya bir Hayat kurtarmak istiyorsanız, lütfen aşağıda e-posta ile bize yazın.

Bu sizin için zengin olmanız için bir fırsattır, biz temin ederim ve bizimle% 100 güvenli bir şekilde sizinle güvence altına alıyoruz, herşey yoluna giden böbrek bağışçılarına göre yapılmalıdır.

Artık boşa harcamayın, lütfen irruaspecialisthospital20@gmail.com adresine bize yazınız.

Irrua Uzman Eğitim Hastanesi.

November 30, 2017 1:16 AM
 

robson Dediki :

Merhaba bugün böbrek bağışçısı olmaya hazır olduğunuzu biliyorsanız (tüm seyahat masraflarıyla birlikte 450.000 $ ödeme yaparsanız), acilen böbrek bağışçısıyla sadece 9 kişiye ihtiyaç duyduğumuz için böbreğimi acilen hastanemize satarsınız.

sadece sağlıklı% 100 kişilere uygundur.

Doktorunuza talebinizi yazın: carolbobrekhastanesi@gmail.com derhal sizinle iletişime geçileceksiniz

Not: ameliyat için seyahat etmeye hazır olmalısınız ve yalnızca sağlıklı kişiler

Dr Robson.

carolbobrekhastanesi@gmail.com

November 30, 2017 3:34 AM
 

DR GERD Dediki :

Bir böbrek satın almak istiyor musunuz yoksa bir böbrek satmak mı istiyorsunuz?

böbrek? Sensin

Böbrekinizi para karşılığında satma fırsatı arıyor

Mali çöküş nedeniyle ve ne yapacağınızı bilmiyorsunuz

Yapın, sonra bugün bize ulaşın, size iyi teklifler sunacağız

Böbrekiniz için para miktarı. Benim adım Doktor GERD

GERD Kliniğinde bir Nefrolog'um. Kliniğimiz

Böbrek Cerrahisinde uzmanlaşmış ve biz de

İle böbreklerin alımı ve nakli

Karşılık verici donör

Hindistan, Türkiye, Nijerya, Amerika Birleşik Devletleri, Malezya, Dubai, Kuveyt, Asya'da bulunmaktadırlar.

Böbrekleri satmak veya satın almakla ilgileniyorsanız, lütfen

E-posta yoluyla bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

E-posta: doctorgerdclinic@gmail.com

İçtenlikle

DR GERD

December 6, 2017 1:11 AM
 

Samuel Stephen Dediki :

Merhaba.

Böbrekinizi para karşılığında satın almak veya satmak istiyor musunuz, Spimal Hastanesi acilen O $ ve B $ 'ya ve 500.000 $' lık bir orana ihtiyaç duyuyor. Kimse bağış veya satmak istiyorsa lütfen bize ulaşın: samuelstephen1009@gmail.com

Orijinal Donörler Gerekiyor

Yanıtlarınızı bekliyor

Saygılarımla

+2349039642413

December 10, 2017 2:21 PM
 

Samuel Stephen Dediki :

Merhaba.

Böbrekinizi para karşılığında satın almak veya satmak istiyor musunuz, Spimal Hastanesi acilen O $ ve B $ 'ya ve 500.000 $' lık bir orana ihtiyaç duyuyor. Kimse bağış veya satmak istiyorsa lütfen bize ulaşın: samuelstephen1009@gmail.com

Orijinal Donörler Gerekiyor

Yanıtlarınızı bekliyor

Saygılarımla

+2349039642413

December 10, 2017 2:29 PM
 

Samuel Stephen Dediki :

Merhaba.

Böbrekinizi para karşılığında satın almak veya satmak istiyor musunuz, Spimal Hastanesi acilen O $ ve B $ 'ya ve 500.000 $' lık bir orana ihtiyaç duyuyor. Kimse bağış veya satmak istiyorsa lütfen bize ulaşın: samuelstephen1009@gmail.com

Orijinal Donörler Gerekiyor

Yanıtlarınızı bekliyor

Saygılarımla

+2349039642413

December 10, 2017 2:29 PM
 

Rex Kelvin Dediki :

Merhaba,

Hastalarımız için böbrek satın almak için bir kez daha buradayız ve onları kurtarmak için bir böbrek bağışlamak isteyen herkese iyi miktarda para ödemeyi kabul ettiler ve böylece bağışta bulunmak istiyorsanız veya bir Hayat kurtarmak istiyorsanız, lütfen aşağıda e-posta ile bize yazın.

Bu sizin için zengin olmanız için bir fırsattır, biz temin ederim ve bizimle% 100 güvenli bir şekilde sizinle güvence altına alıyoruz, herşey yoluna giden böbrek bağışçılarına göre yapılmalıdır.

Artık boşa harcamayın, lütfen irruaspecialisthospital20@gmail.com adresine bize yazınız.

Irrua Uzman Eğitim Hastanesi.

December 20, 2017 11:13 AM
 

Samuel Stephen Dediki :

Böbrekleri, 18 ila 45 yaşları arasındaki makul bir ücret karşılığında bağışlamak isteyen insanlara ihtiyacımız var. İlgili taraflar, daha fazla işlem için lütfen en kısa zamanda iletişime geçin. lütfen daha fazla bilgi için iletişime geçin: (samuelstephen1009@gmail.com)

December 22, 2017 6:43 AM
 

Samuel Stephen Dediki :

Böbrekleri, 18 ila 45 yaşları arasındaki makul bir ücret karşılığında bağışlamak isteyen insanlara ihtiyacımız var. İlgili taraflar, daha fazla işlem için lütfen en kısa zamanda iletişime geçin. lütfen daha fazla bilgi için iletişime geçin: (samuelstephen1009@gmail.com)

December 22, 2017 6:45 AM
 

Samuel Stephen Dediki :

Böbrekleri, 18 ila 45 yaşları arasındaki makul bir ücret karşılığında bağışlamak isteyen insanlara ihtiyacımız var. İlgili taraflar, daha fazla işlem için lütfen en kısa zamanda iletişime geçin. lütfen daha fazla bilgi için iletişime geçin: (samuelstephen1009@gmail.com)

December 22, 2017 6:45 AM
 

Doktor RODNEY GIPSON Dediki :

Merhaba Benim adım Doktor RODNEY GIPSON

doctorallianz@gmail.com

Sayın Bay / Bayan, böbreğinizi satmak istiyor musunuz? Sen ister misin

Mali yıkım nedeniyle böbrekinizi para karşılığında satma fırsatı ve ne yapacağınızı bilmiyorsanız, o zaman bugün bize ulaşın, size Böbreğiniz için iyi bir miktar sunacağız. İletişim E-posta: doctorallianz@gmail.com

December 22, 2017 8:56 PM
 

lucas grant Dediki :

Yaşı 18 ila 45 yıl arasında olan makul bir ücret karşılığında böbrek bağışı yapmak isteyen insanlara ihtiyacımız var. İlgilenen taraflar, lütfen daha sonraki işlem için mümkün olan en kısa zamanda iletişime geçmelidir. lütfen daha fazla bilgi için iletişime geçin: (lucasgrantfirm@gmail.com)

December 26, 2017 12:30 PM
 

robson Dediki :

Merhaba bugün böbrek bağışçısı olmaya hazır olduğunuzu biliyorsanız (tüm seyahat masraflarıyla birlikte 450.000 $ ödeme yaparsanız), acilen böbrek bağışçısıyla sadece 9 kişiye ihtiyaç duyduğumuz için böbreğimi acilen hastanemize satarsınız.

sadece sağlıklı% 100 kişilere uygundur.

Doktorunuza talebinizi yazın: carolbobrekhastanesi@gmail.com derhal sizinle iletişime geçileceksiniz

Not: ameliyat için seyahat etmeye hazır olmalısınız ve yalnızca sağlıklı kişiler

Dr Robson.

carolbobrekhastanesi@gmail.com

December 26, 2017 9:23 PM
 

Doktor RODNEY GIPSON Dediki :

Sayın Bay / Bayan, böbreğinizi satmak istiyor musunuz? Bozulması nedeniyle böbrekinizi para karşılığında satma fırsatı bulmaya mı çalışıyorsunuz ve ne yapmanız gerektiğini bilmiyorsunuz, o zaman bugün Hindistan Böbrek Hastanesi ve Diyaliz Merkezi ile iletişime geçin ve size Böbrekleriniz için iyi miktar sunalım. Benim adım Doktor Patterson Gipson, Hindistan Böbrek Hastanesi ve Diyaliz Merkezi'nin kurulmasında Pisam Hopital Sektöründe Nefrolog'du. Böbrek Cerrahisi konusunda uzmanız ve aynı zamanda bağış yapan bir böbrek satın alıp nakli ile ilgileniyoruz. acilen böbrek bağışçılarına ihtiyacımız var, toplamı $ 450,000.00, şimdi daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçin. Bugün e-posta adresiyle bize ulaşın.

E-posta Adresi: pisamhopitalsector@gmail.com

Doktor Patterson Gipson

Hindistan Böbrek Hastanesi ve Diyaliz Merkezi

December 27, 2017 2:36 PM
 

Profesör Dr. Tyson Dediki :

Merhaba

acilen 1 börek ihtiyacı var,

böbrekinizi bugün hastaneye satmaya hazırsanız.

Böbrek 450.000 00 $ için size iyi bir miktar sunacak.

iletişim e-posta bağlantısı:

<dr.tysonhospital@gmail.com> size yardımcı olması için endişelenmeyin.

Selamlar

Profesör Dr. Tyson

hastane

December 28, 2017 7:17 AM
 

Samuel Stephen Dediki :

Böbrekleri, 18 ila 45 yaşları arasındaki makul bir ücret karşılığında bağışlamak isteyen insanlara ihtiyacımız var. İlgili taraflar, daha fazla işlem için lütfen en kısa zamanda iletişime geçin. lütfen daha fazla bilgi için iletişime geçin: (samuelstephen1009@gmail.com)

December 28, 2017 6:05 PM
 

Samuel Stephen Dediki :

Böbrekleri, 18 ila 45 yaşları arasındaki makul bir ücret karşılığında bağışlamak isteyen insanlara ihtiyacımız var. İlgili taraflar, daha fazla işlem için lütfen en kısa zamanda iletişime geçin. lütfen daha fazla bilgi için iletişime geçin: (samuelstephen1009@gmail.com)

December 28, 2017 6:05 PM
 

Samuel Stephen Dediki :

Böbrekleri, 18 ila 45 yaşları arasındaki makul bir ücret karşılığında bağışlamak isteyen insanlara ihtiyacımız var. İlgili taraflar, daha fazla işlem için lütfen en kısa zamanda iletişime geçin. lütfen daha fazla bilgi için iletişime geçin: (samuelstephen1009@gmail.com)

December 28, 2017 6:05 PM
 

Lutheran Hospital Dediki :

ABD, Iowa Şehrinde bulunan Iowa Lutheran Hastanesi'nden bir temsilciyim ve hastane idaresi tarafından internete nasıl iş yaptığımızı ilan etmem ve insan organlarının alınıp satılması için bir yıl daha başladım. böbrek, Bu teklifle ilgileniyorsanız, lütfen aşağıdaki e-postayla bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin: Bağışçılarımıza iyi miktarda para telafi ediyoruz ve biz organlarda Cerrahi uzmanıyız ve bir bağışçı olarak risk yok. o.

Ve bu bizim e-postamız:

iowalutheranhospital@gmail.com

Ayrıca, whatsapp +1 929 281 1248 numaralı telefondan bizi arayabilir veya bize ulaşabilirsiniz.

January 8, 2018 3:20 PM
 

robson Dediki :

Merhaba, günümüzde böbrek bağışçısı olmaya hazır olduğunuzu biliyorsanız (tüm seyahat masraflarıyla birlikte 450.000 dolar ödeyerek), acilen böbrek bağışçısıyla sadece 9 kişiye ihtiyaç duyduğum için böbreğimi acilen hastanemize satarsınız.

sadece sağlıklı% 100 kişilere uygundur.

Doktorunuza talebinizi yazın: carolbobrekhastanesi@gmail.com derhal sizinle iletişime geçileceksiniz

Not: ameliyat için seyahat etmeye hazır olmalısınız ve yalnızca sağlıklı kişiler

Dr Robson.

carolbobrekhastanesi@gmail.com

January 17, 2018 2:40 AM
 

hassan yekter Dediki :

Merhaba millet, Günümüzde sağlıklı mısınız, böbrek bağışına hazır olduğunuzu biliyorsanız (birincil masraflarla 500.000 dolar ödersiniz), hayatınızı kurtararak maddi hayatınızı değiştirmek ister misiniz, bağış yapın ve bağış yapın. Acilen 17 böbrek bağışı için acilen böbrek hastanemize acele ediyoruz.

Talebinizi doktorunuza yazın: doktoryekterkidneytransplant@gmail.com

Not: ameliyat için seyahat etmeye hazır ve sadece sağlıklı insanlar

Hasan Yekter.

doktoryekterkidneytransplant@gmail.com

January 20, 2018 10:45 AM
 

hassan yekter Dediki :

Merhaba millet, Günümüzde sağlıklı mısınız, böbrek bağışına hazır olduğunuzu biliyorsanız (birincil masraflarla 500.000 dolar ödersiniz), hayatınızı kurtararak maddi hayatınızı değiştirmek ister misiniz, bağış yapın ve bağış yapın. Acilen 17 böbrek bağışı için acilen böbrek hastanemize acele ediyoruz.

Talebinizi doktorunuza yazın: doktoryekterkidneytransplant@gmail.com

Not: ameliyat için seyahat etmeye hazır ve sadece sağlıklı insanlar

Hasan Yekter.

doktoryekterkidneytransplant@gmail.com

January 20, 2018 10:46 AM
 

johnson Dediki :

Bu genel halkı bilgilendirmek için Erkek veya Bayan sağlıklı

ve% 100 ciddi

Böbreklerini bağışta bulunmak için acilen Dr. Dr.

johnson, ben Genel Hastanede nefrologum ..

Böbrek nakli için burada çok fazla hastamız olduğu için,

nedeniyle böbrekinizi para karşılığında bağışta bulunma fırsatı arıyorsanız

mali bozulma, Hastanemiz Böbrek Cerrahisi / nakilde uzmanlaşmıştır.

ve diğer organ tedavileri ile ilgili olarak, satın alma ve

böbrek nakli

Yaşayan ve sağlıklı bir donor ile. 800.000.00 USD

böbrekleriniz

böbreğinize bağış yapmakla ilgileniyorsanız lütfen tereddüt etmeyin

bize mail atarak ulaşın generalhospital121@gmail.com

January 22, 2018 9:21 PM
 

johnson Dediki :

Bu genel halkı bilgilendirmek için Erkek veya Bayan sağlıklı

ve% 100 ciddi

Böbreklerini bağışta bulunmak için acilen Dr. Dr.

johnson, ben Genel Hastanede nefrologum ..

Böbrek nakli için burada çok fazla hastamız olduğu için,

nedeniyle böbrekinizi para karşılığında bağışta bulunma fırsatı arıyorsanız

mali bozulma, Hastanemiz Böbrek Cerrahisi / nakilde uzmanlaşmıştır.

ve diğer organ tedavileri ile ilgili olarak, satın alma ve

böbrek nakli

Yaşayan ve sağlıklı bir donor ile. 800.000.00 USD

böbrekleriniz

böbreğinize bağış yapmakla ilgileniyorsanız lütfen tereddüt etmeyin

bize mail atarak ulaşın generalhospital121@gmail.com

January 22, 2018 9:21 PM
 

johnson Dediki :

Bu genel halkı bilgilendirmek için Erkek veya Bayan sağlıklı

ve% 100 ciddi

Böbreklerini bağışta bulunmak için acilen Dr. Dr.

johnson, ben Genel Hastanede nefrologum ..

Böbrek nakli için burada çok fazla hastamız olduğu için,

nedeniyle böbrekinizi para karşılığında bağışta bulunma fırsatı arıyorsanız

mali bozulma, Hastanemiz Böbrek Cerrahisi / nakilde uzmanlaşmıştır.

ve diğer organ tedavileri ile ilgili olarak, satın alma ve

böbrek nakli

Yaşayan ve sağlıklı bir donor ile. 800.000.00 USD

böbrekleriniz

böbreğinize bağış yapmakla ilgileniyorsanız lütfen tereddüt etmeyin

bize mail atarak ulaşın generalhospital121@gmail.com

January 22, 2018 9:21 PM
 

johnson Dediki :

Bu genel halkı bilgilendirmek için Erkek veya Bayan sağlıklı

ve% 100 ciddi

Böbreklerini bağışta bulunmak için acilen Dr. Dr.

johnson, ben Genel Hastanede nefrologum ..

Böbrek nakli için burada çok fazla hastamız olduğu için,

nedeniyle böbrekinizi para karşılığında bağışta bulunma fırsatı arıyorsanız

mali bozulma, Hastanemiz Böbrek Cerrahisi / nakilde uzmanlaşmıştır.

ve diğer organ tedavileri ile ilgili olarak, satın alma ve

böbrek nakli

Yaşayan ve sağlıklı bir donor ile. 800.000.00 USD

böbrekleriniz

böbreğinize bağış yapmakla ilgileniyorsanız lütfen tereddüt etmeyin

bize mail atarak ulaşın generalhospital121@gmail.com

January 22, 2018 9:21 PM
 

DR UMAR Dediki :

Bir böbrek satın almak istiyor musunuz yoksa bir böbrek satmak mı istiyorsunuz?

¿Böbrek? Sensin

Böbrekinizi para karşılığında satma fırsatı arıyor

Mali çöküş nedeniyle ve ne yapacağınızı bilmiyorsunuz

Yapın, sonra bugün bize ulaşın, size iyi teklifler sunacağız

Böbrekiniz için para miktarı. Benim adım Doktor UMAR

UMAR Kliniğinde bir Nefrolog'um. Kliniğimiz

Böbrek Cerrahisinde uzmanlaşmış ve biz de

İle böbreklerin alımı ve nakli

Karşılık verici donör

Biz Hindistan, Türkiye, Nijerya, Amerika Birleşik Devletleri, Malezya, Dubai, Kuveyt'deyiz.

Böbrekleri satmak veya satın almakla ilgileniyorsanız, lütfen

E-posta yoluyla bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

E-posta: doctorumarclinic@gmail.com

dikkatle

DR UMAR.

January 23, 2018 6:45 AM
 

DR UMAR Dediki :

Bir böbrek satın almak istiyor musunuz yoksa bir böbrek satmak mı istiyorsunuz?

¿Böbrek? Sensin

Böbrekinizi para karşılığında satma fırsatı arıyor

Mali çöküş nedeniyle ve ne yapacağınızı bilmiyorsunuz

Yapın, sonra bugün bize ulaşın, size iyi teklifler sunacağız

Böbrekiniz için para miktarı. Benim adım Doktor UMAR

UMAR Kliniğinde bir Nefrolog'um. Kliniğimiz

Böbrek Cerrahisinde uzmanlaşmış ve biz de

İle böbreklerin alımı ve nakli

Karşılık verici donör

Biz Hindistan, Türkiye, Nijerya, Amerika Birleşik Devletleri, Malezya, Dubai, Kuveyt'deyiz.

Böbrekleri satmak veya satın almakla ilgileniyorsanız, lütfen

E-posta yoluyla bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

E-posta: doctorumarclinic@gmail.com

dikkatle

DR UMAR.

January 23, 2018 6:47 AM
 

hassan yekter Dediki :

Merhaba darı, Günümüzde sağlıklı mısınız, böbrek bağışına hazır oluyor biliyorsanıaz (birincil masraflarla 500.000 dolar ödersiniz), hayatınızı kurtararak maddi hayatınızı değiştirmek istiyor, bağış yapın ve bağış yapın. Acilen 17 böbrek bağışı için acilen böbrek hastanemize acele ediyoruz.

Talebinizi doktorunuza yazın: doktoryekterkidneytransplant@gmail.com

Değil: ameliyat için seyahat etmeye hazır ve sadece sağlıklı insanlar

Hasan Yekter.

doktoryekterkidneytransplant@gmail.com

February 12, 2018 1:37 AM
 

hassan yekter Dediki :

Merhaba darı, Günümüzde sağlıklı mısınız, böbrek bağışına hazır oluyor biliyorsanıaz (birincil masraflarla 500.000 dolar ödersiniz), hayatınızı kurtararak maddi hayatınızı değiştirmek istiyor, bağış yapın ve bağış yapın. Acilen 17 böbrek bağışı için acilen böbrek hastanemize acele ediyoruz.

Talebinizi doktorunuza yazın: doktoryekterkidneytransplant@gmail.com

Değil: ameliyat için seyahat etmeye hazır ve sadece sağlıklı insanlar

Hasan Yekter.

doktoryekterkidneytransplant@gmail.com

February 12, 2018 1:37 AM
 

Dr Samuel Bansal Dediki :

MİLLÎ BÖBREK VAKFI

Hastanemizin şu anda böbrek organlarını bağışa hazır olan böbrek bağışçılarına ihtiyacı var ve biz 500.000 için alacağız. Bağışçı 18 yaşın üzerinde olmalı ve klinik olarak sağlıklı olmalıdır.

Ameliyat başlamadan önce hastanemiz yarısı öder.

Paraya ihtiyacın var mı?

Yoksa sadece yaşamak mı istiyorsun?

Sorularınız için şimdi (nationalkidneyfoundation156@gmail.com) adresinden bize e-posta atın, WhatsApp +1 (559) 744-3171 numaralı telefondan bizi arayın veya bize yazın ...

February 14, 2018 6:22 AM
 

Dr macpherson Dediki :

Böbrek almak mı istiyorsunuz yoksa satmak mı istiyorsunuz?

böbrek? Sen

böbrekinizi para karşılığında satma fırsatı bulmaya çalışmak

Mali yıkım nedeniyle ve ne yapacağını bilmiyorsun

yapın, sonra bugün bize ulaşın, size iyi teklifler sunacağız

Böbrekiniz için para miktarı. Benim adım Doktor MACPHERSON

ben

MACPHERSON KLİNİĞİNDE nefrolog. Kliniğimiz

Böbrek Cerrahisinde uzmanlaşmış ve biz de

alış

ve böbreklerin yaşayan biriyle transplantasyonu

karşılık gelen donör.

Biz Hint, Türkiye, Nijerya, ABD, Malezya, Hindistan bulunmaktadır

Böbrek satmak veya satın almakla ilgileniyorsanız lütfen

e-posta yoluyla bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

E-posta: doctormacphersonclinic@gmail.com

Saygılarımla

DR MACPHERSON.

D

March 5, 2018 12:29 AM
 

Dr macpherson Dediki :

Böbrek almak mı istiyorsunuz yoksa satmak mı istiyorsunuz?

böbrek? Sen

böbrekinizi para karşılığında satma fırsatı bulmaya çalışmak

Mali yıkım nedeniyle ve ne yapacağını bilmiyorsun

yapın, sonra bugün bize ulaşın, size iyi teklifler sunacağız

Böbrekiniz için para miktarı. Benim adım Doktor MACPHERSON

ben

MACPHERSON KLİNİĞİNDE nefrolog. Kliniğimiz

Böbrek Cerrahisinde uzmanlaşmış ve biz de

alış

ve böbreklerin yaşayan biriyle transplantasyonu

karşılık gelen donör.

Biz Hint, Türkiye, Nijerya, ABD, Malezya, Hindistan bulunmaktadır

Böbrek satmak veya satın almakla ilgileniyorsanız lütfen

e-posta yoluyla bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

E-posta: doctormacphersonclinic@gmail.com

Saygılarımla

DR MACPHERSON.

D

March 5, 2018 12:29 AM
 

Lutheran Hospital Dediki :

Ben Iowa City, ABD'de bulunan Iowa Lutheran Hastanesi'nden bir temsilciyim, hastanede yönetimin internette nasıl çalıştığını ve bu yıl insan organlarını alıp satması için tekrar başladığımızı ilan etme fırsatını verdim. Böbrek, Bu teklifle ilgileniyorsanız, lütfen aşağıdaki e-postadan bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin: Bağışçılarımızı iyi bir miktarda parayla ödüllendiriyoruz ve Organlarda uzmanız. Cerrahide ve donör olarak risk yoktur. o.

Ve bu bizim e-postamız:

iowalutheranhospital@gmail.com

Ayrıca whatsapp +1 929 281 1248 numaralı telefondan bizi arayabilir veya bizimle iletişime geçebilirsiniz.

March 14, 2018 2:12 PM
 

Dr Lucas Dediki :

18 ila 45 yaşlarında makul bir ücret karşılığında bir böbrek bağışlamak isteyen yeterli insanlara ihtiyacımız var. İlgili taraflar, daha fazla işlem için en kısa sürede iletişime geçmelidir. Daha fazla bilgi için lütfen iletişime geçiniz: (lucasgrantfirm@gmail.com)

March 20, 2018 3:00 PM

Yorum Yaz

(Zorunlu)  
(İsteğe Bağlı)
(Zorunlu)  
Kullanim sartlari, telif haklari ve çekinceler © RideTurkey.com 2007
..x