in

Motorsiklet Araç Takip Sistemi

Son Mesajınız Sat, Sep 15 2012 5:23 okan tezer tarafından gönderildi. 11 yanıt.
** Önceki Sonraki
Wed, Sep 12 2012 22:34
  • erdem onen
  • En popüler 500 katılımcı
    Bay
  • Üyelik Tarihi Mon, Aug 06 2012
  • Izmir (TR)
  • Mesajları 114
  • Toplam Puanı1,810
  • Bolge - Ege
    moto - Honda
Motorsiklet Araç Takip Sistemi

Herkese selamlar. Kısa süre önce araç takip sistemleri üzerinde araştırma yaparken bu sistemi motorsikletime uygulamaya karar verdim. 

Mantık aynı araç takip sistemi kibrit kutusu büyüklüğünde bir cihaz + 1 sim kart + montajı. Bunu kurarken hem motorum için çalınma vs durumlarında, hemde yapmış olduğum gezilere map üzerinden daha rahat ulaşmış ve her km'sini kayıt edebilecektim. Toplam 1 saati alan montaj uygulamasından kısa kareleri paylaşmak istiyorum.

Kurulum esnasında motorsikletinizin tüm elektrik hattını internet üzerinden kesmesi için 1 devre ilave ettik.

Maliyet bilgileri : 300 tl araç takip cihazı , yıllık sunucu hizmeti kullanımı : 100 tl , herhangi bir operatörden alınan gprs sim hattı aylık 8 tl . 

Sistemin en genel hatları yapabilecekleri ; 

Cep tlf ile motorunuzu bloke edebiliyorsunuz.

Gittiginiz yolları geriye dönük google map üzerinden izleyebiliyorsunuz.

Yakıt giderlerinize ulaşabiliyorsunuz.

Kontak, sefer, bölge gibi raporlara ulaşabiliyorsunuz.  

Belirlediğiniz alarm raporlarını ister sms , ister mail olarak alabiliyorsunuz ( örn:gece motorsikletim bilgim haricinde hareket ettirildi anlık bilgilendirme gibi ) 

Motorsikletinizin elektrik hattı kesilse dahi cihazın içindeki dahili pil ile 24 saat online konum bilgisi gönderimi. gibi gibi uzayıp gidiyor. 

Ne gerek var diye düşünen arkadaşlarımızda olacaktır elbet, işim gereği bu konulara yakınım ve gün içine yada farklı bir zaman diliminde ne yaptığım, nerede olduğum, motorsikletimin durumunu online olarak görüyor olmak bana yeterli geliyor. Düşünen arkadaşlara fikir vermek açısından paylaşmak istedim görüşmek üzere. 

İşler bittikten sonrada bunu iyi ce sağlamlıyoruz. 

Aşağıda bulunan ekran motorunuza ait web arayüzü .

Bu mesaji nasil buldun?
Fikrini belirttikten sonra baskalarinin ne düsündügünü sekli tikladiginda görebilirsin

• Mesaj Puanı : 35
  • Kayıt edildi
Wed, Sep 12 2012 23:20 Cevap
  • ufuk altiok
    Bay
  • Üyelik Tarihi Fri, Jan 22 2010
  • Ankara
  • Mesajları 151
  • Toplam Puanı2,285
  • Bolge - Ege
    moto - BMW
Cevap :Motorsiklet Araç Takip Sistemi

Erdem sistem bazı arkadaslarımın aradığı sistem biraz daha bilgi verebilirmisin nereden alınır nasıl alınır.

Yıldırımlar yaratan bir ırkın ahfâdıyız
Tufanları gösteren tarihlerin yâdıyız
Kanla, irfanla kurduk biz bu Cumhuriyeti
Cehennemler kudursa ölmez nigâhbanıyız
Bu mesaji nasil buldun?
Fikrini belirttikten sonra baskalarinin ne düsündügünü sekli tikladiginda görebilirsin

• Kayıt edildi
Thu, Sep 13 2012 1:51 Cevap
  • Melih Ulubilgen
  • En popüler 10 katılımcı
    Bay
  • Üyelik Tarihi Sat, Dec 20 2008
  • Istanbul (TR)
  • Mesajları 5,898
  • Toplam Puanı96,162
  • Bolge - Marmara
    moto - BMW

Güzel bilgiler için teşekkürler..

melihulubilgen@hotmail.com 0532 312 68 18 BMW F800GS 2008 (ANTRASİT)-Peugeot lxr200i(Gri)
Bu mesaji nasil buldun?

• Mesaj Puanı : 5
  • Kayıt edildi
Thu, Sep 13 2012 2:35 Cevap
  • erdem onen
    Bay
  • Izmir (TR)
  • Mesajları 114
  • Toplam Puanı1,810
  • Bolge - Ege
    moto - Honda

sistem ayrıntıları şöyle ; Bunu satan firmalar var arasından iyilerini seçmeye çalıştım. Arıza durumunda birebir ürün değişimi gibi , gps 'in kanal sayısı vb. 

Cihaz ve firmayı tespit ettikten sonra ben gsm firmalarından bir adet gps hattı temin ediyorsunuz. Fiyatları değişiyor benim aldığım paket 5mb max ve aylık 8 tl ödemesi var.

Firma ürünün montajını yapıyor zaten ücretsiz ve düşünüldüğü kadar zahmetli değil isterseniz satın aldığınız ürünün üzerine farklı sensörler takıp ( benim taktiğim extra 10 tl ye motor blokaj sensörü )  

Akşam evimde uyurken sanki daha rahat uyuyorum :) sonuçta hırsıza engel olunmaz ama,  motorsiklettinde bir yerinde saklanmış takip sistemi olduğunu tahmin edemez. Hadi diyelim akü bağlantısı vs kesti sorun degil cihazın üzerinde dahili pili sayesinde 24 saat bana konum bilgisi aktarabiliyor. 

Gezdiğimiz rotalara ulaşmak tekrar gittigim yolları izlemek bana keyif veriyor ve önemli geçiş yerlerimi noktasal belirliyebiliyorum. 

Raporlama ve alarm kayıtları yeterince tatmin ediyor kullanıcıyı.

Benim görüştüğüm firma bu şekilde motorsikletlere işlem yapıyor, izmir firması isterseniz iletişim bilgilerini verebilirim. Görüşmek üzere 

Bu mesaji nasil buldun?

• Kayıt edildi
Thu, Sep 13 2012 3:21 Cevap
  • Oguz TUNA
  • En popüler 50 katılımcı
    Bay
  • Üyelik Tarihi Mon, Nov 14 2011
  • Istanbul (TR)
  • Mesajları 1,315
  • Toplam Puanı20,879
  • Bolge - Marmara
    moto - Yamaha

keşke benim elimden de bu tür işler gelse.

elinize sağlık.

bu tarz bir işlem için maliyetinin kat kat üzeri ücret talep ederler.

Oguz TUNA

Bu mesaji nasil buldun?

• Mesaj Puanı : 20
  • Kayıt edildi
Thu, Sep 13 2012 3:27 Cevap
  • ALI UMAR
  • Üyelik Tarihi Sat, Dec 03 2011
  • Istanbul (TR)
  • Mesajları 75
  • Toplam Puanı1,290
  • Bolge - Marmara
    moto - BMW
reklama girer mi bilemiyorum, eğer girerse Cem abi müdahale eder zaten :) benim taktırdığım sistemi "ARTE Araç Takip Sistemleri" monte etti. Açıkçası hiçbirşeye karışmadım, sadece bir telefon açtım, 2 saat sonra motorumun bulunduğu yere gelip montaj+kurulum yaptılar. şimdilik çok memnunum sistemden, tavsiye ederim. android + iphone uygulamaları da mevcut smart phone üstünden takip etmek isteyenler için.
ALI UMAR
Bu mesaji nasil buldun?

• Kayıt edildi
Thu, Sep 13 2012 4:45 Cevap
  • erdem onen
    Bay
  • Izmir (TR)
  • Mesajları 114
  • Toplam Puanı1,810
  • Bolge - Ege
    moto - Honda

Belirtmek isterim montajı yapan ben degilim :) Ali Beyin dediği gibi  firma gelip işlemleri yaptı. Ben sadece foto çekip nereye ne bağladığını gördüm. Yolda takip sisteminden kaynaklı bir aksilik olur ise müdahale etme durumum olsun diye.  

Bu mesaji nasil buldun?

• Kayıt edildi
Thu, Sep 13 2012 6:14 Cevap
  • Oguz TUNA
  • En popüler 50 katılımcı
    Bay
  • Üyelik Tarihi Mon, Nov 14 2011
  • Istanbul (TR)
  • Mesajları 1,315
  • Toplam Puanı20,879
  • Bolge - Marmara
    moto - Yamaha

erdem onen:

Belirtmek isterim montajı yapan ben degilim :) Ali Beyin dediği gibi  firma gelip işlemleri yaptı. Ben sadece foto çekip nereye ne bağladığını gördüm. Yolda takip sisteminden kaynaklı bir aksilik olur ise müdahale etme durumum olsun diye.  

o zaman düzletiyorum :D

iyi günlerde kullanın.

Oguz TUNA

Bu mesaji nasil buldun?

• Kayıt edildi
Thu, Sep 13 2012 6:33 Cevap
  • Umit Cukurel
  • En popüler 25 katılımcı
    Bay
  • Üyelik Tarihi Wed, Apr 15 2009
  • Istanbul (TR)
  • Mesajları 1,800
  • Toplam Puanı27,853
  • Bolge - Marmara
    moto - KTM
    RT Destekleyenler
ALI UMAR:
reklama girer mi bilemiyorum, eğer girerse Cem abi müdahale eder zaten :) benim taktırdığım sistemi "ARTE Araç Takip Sistemleri" monte etti. Açıkçası hiçbirşeye karışmadım, sadece bir telefon açtım, 2 saat sonra motorumun bulunduğu yere gelip montaj+kurulum yaptılar. şimdilik çok memnunum sistemden, tavsiye ederim. android + iphone uygulamaları da mevcut smart phone üstünden takip etmek isteyenler için.
Gule gule kullanin, boyle bir alete sahip olmak kasko indirimi falan sagliyor mu?
Umit Cukurel
www.discovery-tr.com
www.lroturkiye.org
BMW F800 R
KTM 1190 Adventure
Gezgin Portakal
:-)))
Bu mesaji nasil buldun?

• Kayıt edildi
Fri, Sep 14 2012 21:00 Cevap
  • erdem onen
    Bay
  • Izmir (TR)
  • Mesajları 114
  • Toplam Puanı1,810
  • Bolge - Ege
    moto - Honda

Teşekkürler kasko indirimi sağlayıp sağlamadığını inanın araştırmadım. Siz söyledikten sonra bende merak ettim. Sigorta şirketine sorayım coolll

Bu mesaji nasil buldun?

• Kayıt edildi
Sat, Sep 15 2012 4:58 Cevap
  • ALI UMAR
  • Üyelik Tarihi Sat, Dec 03 2011
  • Istanbul (TR)
  • Mesajları 75
  • Toplam Puanı1,290
  • Bolge - Marmara
    moto - BMW
kasko indirimi benim de aklıma gelmedi açıkçası :)))
ALI UMAR
Bu mesaji nasil buldun?

• Kayıt edildi
Sat, Sep 15 2012 5:23 Cevap
  • okan tezer
    Bay
  • Üyelik Tarihi Tue, Feb 09 2010
  • Istanbul (TR)
  • Mesajları 150
  • Toplam Puanı2,175
  • Bolge - Marmara
    moto - KTM

İnsurance telematics dunyada son yillarda uygulanan ve tartisilan ama henuz TR de hayata gecmemis bir uygulama. Bu tarz cihazlar sayesinde kullanim aliskanliklariniz ve riskleriniz hesaplanarak kasko primleriniz belirleniyor ve elbette bu altyapiya sahip arac suruculerine maliyette avantajlar saglaniyor. Ama ulkemde henuz sigorta firmalari bu konuda bir calisma yapmiyorlar.:(

Okan TEZER
Aprilia Pegaso - 40K km
Aprilia Caponord - 50K km
KTM 950 adv - 40K Km
KTM 990 SM - 20K Km
KTM 950 adv - ?
Bu mesaji nasil buldun?

• Kayıt edildi
( Toplam 12 Mesaj ) 1 Sayfadan 1 -
Kullanim sartlari, telif haklari ve çekinceler © RideTurkey.com 2007             Anasayfa Yukari  Riders Cafe  Aktiviteler  Atolye  Son Mesajlar  Favori Mesajlar