in

Arac ici navigasyon cihazi secimi

Son Mesajınız Fri, May 24 2013 0:38 Gokhan Coral tarafından gönderildi. 8 yanıt.
** Önceki Sonraki
Tue, Nov 27 2012 13:57
  • Nurettin OZCAN
  • En popüler 25 katılımcı
  • Üyelik Tarihi Wed, Apr 15 2009
  • Kayseri (TR)
  • Mesajları 2,543
  • Toplam Puanı46,610
  • Bolge - OrtaAnadolu
    moto - KTM
Arac ici navigasyon cihazi secimi

Otomobil icin navigasyon cihazi kullananlarin onerisi ne olur? Bluetooth ve radio transmitter olmasi gerekiyor benim icin...

Secim icin yeterli bilgiye sahip degilim, yardiminiz icin simdiden tesekkur ederim.

Bu mesaji nasil buldun?
Fikrini belirttikten sonra baskalarinin ne düsündügünü sekli tikladiginda görebilirsin

• Mesaj Puanı : 35
  • Kayıt edildi
Wed, Nov 28 2012 3:20 Cevap
Cevap :Arac ici navigasyon cihazi secimi

Eğer iPhone kullanıyorsanız ve aracınızda bluetooth sistemi yok ise IGO yu öneririm.

http://www.igonavigation.com

"Car dock" uda aldınızmı ihtiyaçlarınızı karşılamaya yetecek.

Sorunsuz bir şekilde ilk çıktığı günlerden beri kullanıyorum.

Ali Hakan Öztahtacı
R1200GS LC '14
Bu mesaji nasil buldun?
Fikrini belirttikten sonra baskalarinin ne düsündügünü sekli tikladiginda görebilirsin

• Mesaj Puanı : 5
  • Kayıt edildi
Wed, Nov 28 2012 4:00 Cevap
  • Umit Cukurel
    Bay
  • Istanbul (TR)
  • Mesajları 1,800
  • Toplam Puanı27,853
  • Bolge - Marmara
    moto - KTM
    RT Destekleyenler

Nurettin OZCAN:
luetooth ve radio transmitter
Radyo transmitter kismi ne yapiyor abey???

Benim Zumonun icinden cikan kitle arabaya da takabiliyorum; ama Nuvi'ler cok daha hesapli. Ayrica Galaxy telefonuma Sygic yukledim, bazen de onu kullaniyorum.

Umit Cukurel
www.discovery-tr.com
www.lroturkiye.org
BMW F800 R
KTM 1190 Adventure
Gezgin Portakal
:-)))
Bu mesaji nasil buldun?

• Mesaj Puanı : 20
  • Kayıt edildi
Wed, Nov 28 2012 14:03 Cevap
  • Nurettin OZCAN
  • Kayseri (TR)
  • Mesajları 2,543
  • Toplam Puanı46,610
  • Bolge - OrtaAnadolu
    moto - KTM

Ali Hakan Bey tesekkur ederim. Telefon olarak Galaxy kullaniyorum ve Galaxy Note tablet. Zaten tablet 10.1", cok iri. Telefonu kullanmamamin ise iki sebebi var. Birincisi araci sadece ben kullanmayacagim, ikincisi surekli arac icinde birakabilmek istiyorum.

Simdi bizde ikinci bir arac oldu, aslinda ucuncu. (Umitcigim sen konuya kismen vakifsin Smile ) Bu aracta CD veya MP3 calar mevcut degil.

Bu nedenle oncelikle btooth ve radio transmitter sayesinde telefon, muzik isini halledeyim diye dusundum. Eh bu olmusken bari bunu navigasyon cihaziyla yapayim, aradan ciksin dedim. Yani hikayenin ozu bu.

Aslinda bu muzik/telefon isine kaliteli mantikli bir baska cozum bulsam, navigasyondan da vazgecerim. Normalde kullanmiyorum cunku, gerektiginde de el tipi GPS veya telefon isgoruyor zaten.

Bu mesaji nasil buldun?

• Kayıt edildi
Wed, Nov 28 2012 14:10 Cevap
  • Nurettin OZCAN
  • Kayseri (TR)
  • Mesajları 2,543
  • Toplam Puanı46,610
  • Bolge - OrtaAnadolu
    moto - KTM

Aslinda btooh kitleriyle arac radyosundan MP3 de mumkun tabi...Onlara da bakacagim ama onderi talebim halen gecerli :)

Bu mesaji nasil buldun?

• Kayıt edildi
Thu, Nov 29 2012 0:57 Cevap
  • Umit Cukurel
    Bay
  • Istanbul (TR)
  • Mesajları 1,800
  • Toplam Puanı27,853
  • Bolge - Marmara
    moto - KTM
    RT Destekleyenler

Ben eskiden Aux In kullanarak 3,5'luk kablo ile direkt ipod baglardim araba teybine.

ama teknoloji ilerledi tabey. Hayirli ugurlu olsun bu arada.

:-))

Umit Cukurel
www.discovery-tr.com
www.lroturkiye.org
BMW F800 R
KTM 1190 Adventure
Gezgin Portakal
:-)))
Bu mesaji nasil buldun?

• Kayıt edildi
Thu, May 23 2013 3:44 Cevap
  • Levent Demir
  • En popüler 500 katılımcı
    Bay
  • Üyelik Tarihi Thu, Mar 26 2009
  • Antalya (TR)
  • Mesajları 67
  • Toplam Puanı1,485
  • Bolge - Akdeniz
    moto - BMW
Navitech QXV Primo

Balkan turuna çıkacağım için bir gps ararken kız arkadaşımın hediyesi olarak gelen Navitech QXV Primo cihazı kucağımda buldum. Tabi ben garmin arıyordum ama ele bu gelince yapacak birşey kalmadı. Balkan haritası indirebilmek için önce interneti harıl harıl aradım, bir şeyler buldum ama indiremedim torrentten. Çok az seed vardı. Mecburen naviextras.com sitesine girdim, enteresan bulduğum bir şekilde balkan haritasını 1 aylığına 19 dolara kiraladım. Balkanlarda haritalarla ilgili sıkıntılar yaşadım. Garmin in keskinliğine alıştığım için Navitech hep bir "acaba" yaşattı bana. İlk hatamızı Belgrad'dan Saraybosna istikhametine giderken kendimizi elimzide vizeler olmadan Hırvatistan sınırında bulmamızla yaşadık. Daha sonra cihazın bir rotayı düzenle seçeneği ve orada da sakınmalar bölümü olduğunu görerek durumu düzelttik. Karadağ'da detay çok azdı, Kosova'da detay yoktu ve hala Sırbistan olarak gözüküyordu, Saraybosna'da tam yeri bulamadı. Şehir içi atraksiyon noktaları eksikti, hız sınırları farklı belirtildi yol boyunca. Belki başka yerlerin haritaları daha düzgündür. Deneme fırsatım olmadı. Ama cihazın fm vericisi var ve son derece cızırtısız çalışıyor. SD kart ile tonlarca müzik yükledik ve arada sağa sola gitlerle kesilmesinin dışında güzel müzik dinledik. Bluetooth mevcut. Telefona da bağlanıyor. Dahili hoparlörü var. Tutucusu gayet güzeldi, çakmak şarjı ve usb kablosu var. Motosiklete gelmez ama. Ekranı net, hd zaten. Dokunmatiği güzel, hızlı çalışıyor. Cihaz güzel, haritalar için aynı şeyi söyleyemem.

Levent DEMIR
F 650 GS (2006)
532 715 85 87
Bu mesaji nasil buldun?

• Kayıt edildi
Thu, May 23 2013 6:20 Cevap
  • Engin SEYHAN
  • En popüler 200 katılımcı
    Bay
  • Üyelik Tarihi Sun, Aug 15 2010
  • Augsburg / Almanya
  • Mesajları 264
  • Toplam Puanı5,041
  • Bolge - Marmara
    moto - BMW
Cevap :Navitech QXV Primo

Gamin Nuvi'nin Premium modelleri harika. Avrupa fiyatları 250 - 300 € aralığında ama aletler resmen ipad mini tadında. Dokunmatik ekranda harika bir harita yönetimi mevcut. Çok ince ve hafif, yaya olarak da elde çok rahar taşınıyor. Ömür boyu harita güncelleme ücretsiz. Bluetooth, smarphone bağlantı uyumu vs. mevcut. Şimdiye kadar gördüğüm en gelişmiş nav. cihazları...

https://buy.garmin.com/en-GB/GB/on-the-road/in-car-sat-navs/new-2013/nuvi-3598lmt-d/prod121763.html

Engin SEYHAN
-
Bu mesaji nasil buldun?

• Kayıt edildi
Fri, May 24 2013 0:38 Cevap
  • Gokhan Coral
  • En popüler 200 katılımcı
  • Üyelik Tarihi Mon, Feb 02 2009
  • Mersin (TR)
  • Mesajları 341
  • Toplam Puanı6,369
  • Bolge - Akdeniz
    moto - Yamaha
Cevap :Navitech QXV Primo

Next kullanıyorum, memnunum...

Gokhan CORAL
Bu mesaji nasil buldun?

• Kayıt edildi
( Toplam 9 Mesaj ) 1 Sayfadan 1 -
Kullanim sartlari, telif haklari ve çekinceler © RideTurkey.com 2007             Anasayfa Yukari  Riders Cafe  Aktiviteler  Atolye  Son Mesajlar  Favori Mesajlar