in

Bmw Motorrad Navigator V

Son Mesajınız Wed, Jul 26 2017 10:51 Oguz TUNA tarafından gönderildi. 30 yanıt.
** 1 2 3 Sonraki > Önceki Sonraki
Sat, Jun 21 2014 22:00
  • Murat Kaya
  • Sıralanmayanlar
  • Üyelik Tarihi Wed, May 07 2014
  • Istanbul (TR)
  • Mesajları 26
  • Toplam Puanı614
  • Bolge - Marmara
    moto - BMW
Bmw Motorrad Navigator V

Öncelikle herkese merhaba,

Dün konu isminde adı geçen navigasyon cihazını aldım.

Maalesef cihaz haritasız  olarak satılıyor. Garminin sitesinden harita satın alabileceğimi ilettiler. Bende garmin'nin sitesinde bir kaç işlemi atladıktan sonra Avrupa haritasını satın aldım. Cihaza yüklemek için geldiğim ekranda yeterli bellek olmadığı uyarısını verdi.Bende en kestirme yol olarak belleği sildim. Harita başarıyla yüklendi fakat lazım şeyleride silmişim ki dil Türkçe değil artık. Klavye de hiç alışık olmadığım bir düzende. Bunu nasıl düzeltebileceğimi bulamadım. Garminin sitesinden Türkçe dil adında bir paket yükledim ama sanırım bu sadece sesli komutlar için. Bu konuda bilgi sahibi olan varsa çok sevinirim.

Bir diğer bir konuda bu cihaz ile ilgili hiç bir kaynağa ulaşamadım. Özellikleri nelerdir,neler yapar hiç bir fikrim yok. Yine bu konuda da yardımcı olabilecek bir varsa çok sevinirim.

Cihaz Model: zumo760LM

Sevgiler

Murat

Bu mesaji nasil buldun?
Fikrini belirttikten sonra baskalarinin ne düsündügünü sekli tikladiginda görebilirsin

• Mesaj Puanı : 35
  • Kayıt edildi
Fri, Jul 04 2014 10:40 Cevap
  • Cem YILDIZ
  • En popüler 10 katılımcı
  • Üyelik Tarihi Tue, Jan 08 2008
  • xxxanbul (TR)
  • Mesajları 30,086
  • Toplam Puanı559,152
  • Bolge - Marmara
    First Aid
    moto - KTM
    RT Destekleyenler
    TTSG
Cevap :Bmw Motorrad Navigator V

Murat merhaba, 

Biraz bakindim Zumonun 760LM kodunda bir modeli yok.

BMW Motorrad Navigator V ile ilgili soyle bir dokuman var. Vaka burada istedigin bilgiler yok.

bu topicte belki ilginc birseyler bulabilirsin.

Bir de ingilizce pdf buldum.

kolay gelsin Arastiralim

Yürümekle varılmaz, lakin varanlar yürüyenlerdir.

0532/0542 - 4886126
Bu mesaji nasil buldun?
Fikrini belirttikten sonra baskalarinin ne düsündügünü sekli tikladiginda görebilirsin

• Mesaj Puanı : 5
  • Kayıt edildi
Fri, Jul 04 2014 14:17 Cevap
  • Gokhan Ulusoy
  • En popüler 150 katılımcı
    Bay
  • Üyelik Tarihi Mon, Jul 20 2009
  • Istanbul (TR)
  • Mesajları 421
  • Toplam Puanı9,120
  • Bolge - Marmara
    First Aid
    moto - BMW
    RT Destekleyenler

Haritayı keşke Baytekinden alsaydın.

Ben GARMİN'in kendi sitesinden aldım (başka bir model için). Saçma sapan birşey, sadece GPS'e indirebiliyorsun, bilgisayara yükleyemiyorsun. Onun da zamanı geçti, artık GPS'e bile indiremiyorum.

En kısa yol olaak  BAYTEKİN'e git sor derim, ya da ara, yardımcı oluyorlar...

Gökhan Ulusoy

BMW F800 GS, 2011
0 532 2554495
Bu mesaji nasil buldun?

• Mesaj Puanı : 20
  • Kayıt edildi
Fri, Jul 04 2014 22:10 Cevap
  • Murat Kaya
  • Sıralanmayanlar
  • Üyelik Tarihi Wed, May 07 2014
  • Istanbul (TR)
  • Mesajları 26
  • Toplam Puanı614
  • Bolge - Marmara
    moto - BMW

Konudan umudumu kesmiştim :)

Cem Başkan, verdiğin linkler için teşekkürler.

Sanırım en nihayetinde Baytekin'e gitmem gerekiyor. 

Bu mesaji nasil buldun?

• Kayıt edildi
Thu, Nov 12 2015 0:46 Cevap
  • Mete Demircan
  • Sıralanmayanlar
    Bay
  • Üyelik Tarihi Sun, Oct 25 2015
  • Istanbul (TR)
  • Mesajları 7
  • Toplam Puanı220
  • Bolge - Marmara
    moto - BMW

Merhaba,

konu biraz eski ama belki bu konuda arama yapan arkadaşlara faydası olur diye yazıyorum.

BMW Navigator V yeni aldım. Almanya'dan online aldım. procarshop.de sayfasından. İçinde full Avrupa ve Türkiye haritası yüklü geldi, ömür boyu güncelleme ile birlikte.

Borusandan haritasız alıp sonra Baytekinden harita alsam 2800 TL civarına geliyor bugünkü kurlarla. Bana 1950 TL 'ye malloldu.

Haritasız versyonlar 4 GB hafızayla geliyormuş TR'ye. İçinde harita yüklüler 8 GB hafızayla. Benimki 8 GB. Yukarıda yazan yer kalmadı sorunu herhalde bu yüzden olmuş.

Navigator V, yeni 1200GS ön hazırlığına uygun. Tak çalıştır hemen.

Navigasyonun ötesinde araç yol bilgisayarı görevide görüyor. Seyahat boyunca kaç kere vites değişti, gaz kolu Yüzde kaç açık oldu, ortalama motor sıcaklığı ne gibi, bir sürü bilgiyide hem gösteriyor, hem istatistiğini tutuyor.

Mete Demircan
Bu mesaji nasil buldun?

• Mesaj Puanı : 80
  • Kayıt edildi
Thu, Nov 12 2015 1:24 Cevap
  • Cem YILDIZ
  • En popüler 10 katılımcı
  • Üyelik Tarihi Tue, Jan 08 2008
  • xxxanbul (TR)
  • Mesajları 30,086
  • Toplam Puanı559,152
  • Bolge - Marmara
    First Aid
    moto - KTM
    RT Destekleyenler
    TTSG

Mete Demircan:
Seyahat boyunca kaç kere vites değişti, gaz kolu Yüzde kaç açık oldu, ortalama motor sıcaklığı ne gibi, bir sürü bilgiyide hem gösteriyor, hem istatistiğini tutuyor.

Mete merhaba, motordan bu bilgi nasil bir yontemle toplaniyor?

Yürümekle varılmaz, lakin varanlar yürüyenlerdir.

0532/0542 - 4886126
Bu mesaji nasil buldun?

• Kayıt edildi
Thu, Nov 12 2015 7:22 Cevap
  • Cemil CELIK
  • En popüler 500 katılımcı
    Bay
  • Üyelik Tarihi Wed, Jan 06 2010
  • Istanbul (TR)
  • Mesajları 147
  • Toplam Puanı2,240
  • Bolge - Marmara
    moto - Honda

Mete Bey, aldığınız nav V, gtl için uygun mudur acaba bilginiz var mı.

Cemil ÇELİK

Bu mesaji nasil buldun?

• Kayıt edildi
Thu, Nov 12 2015 9:54 Cevap
  • Ozan IRIZALP
    Bay
  • Üyelik Tarihi Sun, Mar 17 2013
  • Izmir (TR)
  • Mesajları 66
  • Toplam Puanı1,910
  • Bolge - Ege
    moto - Yamaha

Mete Bey Merhaba;

Bende Türkiye den almayı düşünüyordum aldığınız siteye baktım Turkiye teslim 690€ fiyat çıkıyor 100€ civarı indirime girmiş sanırım :)

Bu bilgi için teşekkürler. Ne kadar sürede elinize ulaştı?

Ozan İRİZALP

'16 R1200 GS ADV
'99 XT600 E
Bu mesaji nasil buldun?

• Kayıt edildi
Thu, Nov 12 2015 12:10 Cevap
  • Mete Demircan
  • Sıralanmayanlar
    Bay
  • Istanbul (TR)
  • Mesajları 7
  • Toplam Puanı220
  • Bolge - Marmara
    moto - BMW

Merhaba,

sorularınıza toplu cevap yazım istedim.

1. Bende 2015 1200GS sulu var. Bunlar Navigator 5 için ön hazırlıklı geliyor. Hem GPS takma yeri hemde elçik üzerinde joystick kumanda ile. Bilgileri direk motorun kendisinden alıyor bu ön hazırlık sayesinde. Ayrıca yukarıda yazmadığım ilave bir sürü bilgiyide gösteriyor. Kaç kere ön freni, kaç kere arka fren kullandın, Akü şarj durumu, lastik basınçları, seyahate süresince hava sıcaklığı ne olmuş,

BMW Motorrad Navigator V ile ilgili soyle bir dokuman var. Vaka burada istedigin bilgiler yok.

bu topicte belki ilginc birseyler bulabilirsin.

Bir de ingilizce pdf buldum."

Bahsettiğim bilgileri Cem beyin mesajındaki ingilizce pdf'teki 6. sayfada var. Dökümanda bu opsiyon sadece 2014 sonrası R1200GS ve R1200GSA lerde çalışır diyor.

2. "Not suitable for BMW K1600GT / GTL (K48)"  satın aldığım yerde böyle yazıyordu. Emin olmak için Borusan'a sorun lütfen. Sanırım sebebi eski Navigator IV yuvasına Navigator V'in büyük kalması. 

3. Ben Türkiye'ye kargolatmadım. Almanyada bir arkadaşın adresine gönderttim. İki günde teslim ettiler. Zaten sayfada stokta mevcut diyor. Gece 21.00 sipariş ettim. Sabah DHL'den mail geldi, ürünü teslim aldık, kargo nosu şu diye. Almanya'da arkadaş elden getirdi sonra. Direk Türkiye'ye de kargoluyorlar ama maliyet ne olur bilmiyorum. İhraç olduğu için KDV'siz fatura kesmeliler ama Türkiye'de gümrük vergisi çıkar mutlaka. Astarı yüzünü geçebilir.

Ayrıca Borusan ile konuştum, faturayı getirip onlara kaydettirirsem garanti geçerli.

Mete Demircan
Bu mesaji nasil buldun?

• Kayıt edildi
Thu, Nov 12 2015 15:39 Cevap
  • Yunus Emre Arslan
  • En popüler 75 katılımcı
    Bay
  • Üyelik Tarihi Tue, Nov 12 2013
  • Istanbul (TR)
  • Mesajları 813
  • Toplam Puanı16,807
  • Bolge - Marmara
    moto - KTM
    RT Destekleyenler

Aytaç sağolsun bu konu başlığı hakkında uyardı;

borusan aynı cihazı haritasız 750 eur gibi satıyor;

'15 den sonraki gs lerde nav V montaj hazırlığı var;

Montaj aparatı olmadan Procar sitesi 589 eur (%19 kdv dahil)ya satıyor üstelik limitsiz güncellemeli,

sitedeki numaradan Wessel diye bir arkadaşla görüştük; KDV siz teslimat yapmalarını istedim; neticede Türkiyeye teslimi esnasında %18 vergi ödeyeceğim, böyle olursa 477 eur oluyor fiyat nakliye 39 euro alıyorlar

yarına maille bilgi verebileceğini kdv siz teslimatın mümkün olabileceğini söyledi; bende böyle bir indirim durumunda talep oluşabileceğini söyledim

Sitemizde bu durumu yazacağımı, site olarak Almanları çok sevdiğimizi adetin artabileceğini söyledim :)

Yunus Emre Arslan

KTM 690 Enduro R '15
BMW R1200 GS LC '16

+90 533 227 17 13
I dream a dream
Bu mesaji nasil buldun?

• Kayıt edildi
Mon, Nov 16 2015 8:25 Cevap
  • Ozan IRIZALP
    Bay
  • Üyelik Tarihi Sun, Mar 17 2013
  • Izmir (TR)
  • Mesajları 66
  • Toplam Puanı1,910
  • Bolge - Ege
    moto - Yamaha

Selam;

Almanya dan elden alım yapsak yine %19kdv yi almasalar oluyor mu acaba :) ; ya da ödeyip ülke çıkışında geri alabiliyor muyuz ?

Arakadaşım hafta ya Frankfurt a gidecek BMW ye de uğrayıp fiyatı nı soracak ben mail attım ama cevap henüz yok :(

Ozan İRİZALP

'16 R1200 GS ADV
'99 XT600 E
Bu mesaji nasil buldun?

• Mesaj Puanı : 35
  • Kayıt edildi
Mon, Nov 16 2015 13:11 Cevap
  • Mete Demircan
  • Sıralanmayanlar
    Bay
  • Istanbul (TR)
  • Mesajları 7
  • Toplam Puanı220
  • Bolge - Marmara
    moto - BMW

Merhaba,

Tax-free yapabilmeniz lazım

Mete Demircan
Bu mesaji nasil buldun?

• Kayıt edildi
Mon, Nov 16 2015 14:14 Cevap
  • Yunus Emre Arslan
    Bay
  • Istanbul (TR)
  • Mesajları 813
  • Toplam Puanı16,807
  • Bolge - Marmara
    moto - KTM
    RT Destekleyenler

Ozan IRIZALP:

Selam;

Almanya dan elden alım yapsak yine %19kdv yi almasalar oluyor mu acaba :) ; ya da ödeyip ülke çıkışında geri alabiliyor muyuz ?

Arakadaşım hafta ya Frankfurt a gidecek BMW ye de uğrayıp fiyatı nı soracak ben mail attım ama cevap henüz yok :(

mağazanın TAX FREE yetkisi varmı ? Almanya da TAX free var mı ben bilmiyorum,

Bahse konu web sitesinden gelen cevap ise "Türkiyede vergi oderseniz bize bildirim yapın biz buradan iadesini alacağız ve size tutarı iade edeceğiz" şeklinde oldu

ürün kargolanmış dhl vasıtasıyla bekliyorum,

gelişmelerden haberdar edeceğim,

Yunus Emre Arslan

KTM 690 Enduro R '15
BMW R1200 GS LC '16

+90 533 227 17 13
I dream a dream
Bu mesaji nasil buldun?

• Kayıt edildi
Sat, Nov 28 2015 12:30 Cevap
  • Altug Karagoz
  • En popüler 100 katılımcı
    Bay
  • Üyelik Tarihi Mon, Mar 29 2010
  • Istanbul (TR)
  • Mesajları 697
  • Toplam Puanı12,245
  • Bolge - Marmara
    moto - BMW
    RT Destekleyenler

Mete Demircan:

Merhaba,

konu biraz eski ama belki bu konuda arama yapan arkadaşlara faydası olur diye yazıyorum.

BMW Navigator V yeni aldım. Almanya'dan online aldım. procarshop.de sayfasından. İçinde full Avrupa ve Türkiye haritası yüklü geldi, ömür boyu güncelleme ile birlikte.

Borusandan haritasız alıp sonra Baytekinden harita alsam 2800 TL civarına geliyor bugünkü kurlarla. Bana 1950 TL 'ye malloldu.

Haritasız versyonlar 4 GB hafızayla geliyormuş TR'ye. İçinde harita yüklüler 8 GB hafızayla. Benimki 8 GB. Yukarıda yazan yer kalmadı sorunu herhalde bu yüzden olmuş.

Navigator V, yeni 1200GS ön hazırlığına uygun. Tak çalıştır hemen.

Navigasyonun ötesinde araç yol bilgisayarı görevide görüyor. Seyahat boyunca kaç kere vites değişti, gaz kolu Yüzde kaç açık oldu, ortalama motor sıcaklığı ne gibi, bir sürü bilgiyide hem gösteriyor, hem istatistiğini tutuyor.

bende aynı şekilde USA'den almıştım ve nerdeyse yarı yarıya daha hesaplı oldu. hafıza kartını aynı sizin gibi 8 gb kullanıyorum ve motora ait tüm verilerin olması muhteşem birşey. TAXFREE olayına girmedim bile ama sorduğumda yoktu zaten.

Altug Karagoz

2015 - R1200GS Adv (20.000 km )
2008 - R1200GS Adv - 37k km
2002 - FJR1300 - 65k km
1993 - XVZ1300TD - 120k km
Bu mesaji nasil buldun?

• Kayıt edildi
Mon, Mar 07 2016 10:52 Cevap
  • Yunus Emre Arslan
    Bay
  • Istanbul (TR)
  • Mesajları 813
  • Toplam Puanı16,807
  • Bolge - Marmara
    moto - KTM
    RT Destekleyenler

Smartlink uygulamasıyla kullanın Trafik sıkışıklığı bilgilerini de gsm den alıyor

Yunus Emre Arslan

KTM 690 Enduro R '15
BMW R1200 GS LC '16

+90 533 227 17 13
I dream a dream
Bu mesaji nasil buldun?

• Mesaj Puanı : 65
  • Kayıt edildi
( Toplam 31 Mesaj ) 3 Sayfadan 1 - 1 2 3 Sonraki >
Kullanim sartlari, telif haklari ve çekinceler © RideTurkey.com 2007             Anasayfa Yukari  Riders Cafe  Aktiviteler  Atolye  Son Mesajlar  Favori Mesajlar