in

Garmin etrex 10

Son Mesajınız Sat, Dec 12 2015 11:14 Oguz TUNA tarafından gönderildi. 16 yanıt.
** 1 2 Sonraki > Önceki Sonraki
Tue, Dec 01 2015 17:12
  • Omer ceviz
  • Sıralanmayanlar
  • Üyelik Tarihi Thu, Oct 15 2015
  • Konya (TR)
  • Mesajları 10
  • Toplam Puanı195
  • Bolge - OrtaAnadolu
    moto - KTM
Garmin etrex 10

Merhaba değerli arkadaşlar malumunuz siteye yeni üye oldum bir dahaki transtoros etkinliğine katılmak istesem garmin etrex 10 el tipi gps cihazı işimi görürmü, Transtoros etkinliğinde gps cihazında olması istenenler yükseklik ve iz kaydı yapabilmesi gerekiyor bu cihaz teknik özelliklerine bakınca yanılmıyorsam iz kaydı yapıyor ama yükseklik kaydı yapıp yapmadığını göremedim. Bu aralar gps cihazı alma arefesindeyim hem  doğada hemde bu tür etkinliklerde kullanabileceğim bütçeye uygun bir ürün almak istiyorum ve siz değerli dostların tavsiyelerine ihtiyacım var saygılar.

Omer ceviz
KTM 690 enduro r
Bu mesaji nasil buldun?
Fikrini belirttikten sonra baskalarinin ne düsündügünü sekli tikladiginda görebilirsin

• Mesaj Puanı : 20
  • Kayıt edildi
Tue, Dec 01 2015 21:12 Cevap
Cevap :Garmin etrex 10

Dostum bu sorunun yanıtını transtoros10 başlığında daha çabuk bulabilirsin diye düşünüyorum... Embarrassed

Az = daha çok.
Yürüyedur ...
KTM 950 ADVENTURE
HUSABERG TE 250
Bu mesaji nasil buldun?
Fikrini belirttikten sonra baskalarinin ne düsündügünü sekli tikladiginda görebilirsin

• Kayıt edildi
Tue, Dec 01 2015 22:28 Cevap
  • Bulent Berksan
  • En popüler 50 katılımcı
    Bay
  • Üyelik Tarihi Mon, May 16 2011
  • Istanbul (TR)
  • Mesajları 1,423
  • Toplam Puanı27,506
  • Bolge - Marmara
    moto - BMW
    TTSG

sizin cihazi bilmemekle beraber zamanında etrex in bir versiyonunu kullandım. etrex serisi ekranının ufak olması sebebi ile size sıkıntı cikarabilir. lamho gibi birkac etkinlşkte kullanın olmadı ....

bu arada gidona nasıl bagliyorsunız? rammount turu bir aparata da iihtiyacınız var, 

ben olsam eski bir tablete elektrik verip gidona baglayip kullanirdim. hep arkadasşarda gorup imrenşyorum koca ekran ucuz cozum super ıygulamalAr...

Bulent Berksan (bberksan)
I need your boots your clothes and your motocycle
Bu mesaji nasil buldun?

• Mesaj Puanı : 50
  • Kayıt edildi
Wed, Dec 02 2015 20:07 Cevap

bir kaç defa etrex-20 ile katıldım, sıkıntı olacak bir durumu yok. Ekran küçük ama sürekli ekrana bakarak sürmüyoruz zaten, arada sırada göz atma. Ancak yol yok burda veya rotadan çok saptık v.b. durumunda ekranı ufak ve yavaş olduğu için gezinmek zor ve zahmetli, ama olmaz değil.  İkinci bir alet olarak 60cx de götürüyordum arkadaşdan alıp, o çok daha başarılı bir alet ekran boyutu olarak çok bir fark olmasa da.

Etrex-10'u hiç görmedim ama webden baktım mono ve harita eklenemez diyor, keza çözünürlüğü daha da düşük. Etrex 20 bu iş için minimum gibi duruyor.

Bulent Berksan:
ben olsam eski bir tablete elektrik verip gidona baglayip kullanirdim. hep arkadasşarda gorup imrenşyorum koca ekran ucuz cozum super ıygulamalAr...

Yedigöllere eski bir 7" tablet bağlayıp gittim 990 la, dönüşte ram mount kırıldı bozuk yolda. Onun da kendine göre inceliği var herhalde ama motorun önünde kocaman birşey dururken ben kullanmaktan zevk almadım. İşlevi önemli :)

06LC4E-10LC8R
Bu mesaji nasil buldun?

• Kayıt edildi
Wed, Dec 02 2015 20:19 Cevap
  • Murat Simsek
  • En popüler 200 katılımcı
    Bay
  • Üyelik Tarihi Sat, Mar 27 2010
  • İstanbul (TR)
  • Mesajları 312
  • Toplam Puanı5,565
  • Bolge - Ege
    moto - KTM

Ben uzun zamandır bu tip aktivitelerde, ve de tt10 da etrex 20 kullandım. Bence ekran boyutu amaç için yeterli ve çok kullanışlı bir alet. Takılma donma çökme yaşamadım, işimi gayet rahat GÖRDÜ. Etrex 10 çok Zayıf kalır tavsiye etmem...

Murat Şimşek
5323257631
Bu mesaji nasil buldun?

• Kayıt edildi
Wed, Dec 02 2015 22:06 Cevap
  • Nurettin OZCAN
  • En popüler 25 katılımcı
  • Üyelik Tarihi Wed, Apr 15 2009
  • Kayseri (TR)
  • Mesajları 2,543
  • Toplam Puanı46,610
  • Bolge - OrtaAnadolu
    moto - KTM

Ben de oldum olasi el tipi ve Garmin in degisik cihazlarini kullandim motor ustunde. Hem hafif hem ucuzlar, hem de bir suru etkene karsi daha dayaniklilar. Üstelik eline alip yürüme, uzaklaşma imkanın da hep oluyor. Gerektiginde pil ile (AA veya AAA) de kullanabiliyorsun, Toros suruslerinde meshur Zumo'lar yolu bulup, tarif etmede hep gec kalip/yanlis olurken el tipi bir Garmin hep harika calismisti.

Ozellikle sarsintili bir ortamda kullanacagin dusunulecek olursa, guc kablosu baglantisinin Usb vb tarzi degil, 4 pinli sekildeki daha saglam bir cesitte olmasi iyi olur bence.

Bu mesaji nasil buldun?

• Mesaj Puanı : 5
  • Kayıt edildi
Fri, Dec 11 2015 10:49 Cevap
  • Omer ceviz
  • Sıralanmayanlar
  • Konya (TR)
  • Mesajları 10
  • Toplam Puanı195
  • Bolge - OrtaAnadolu
    moto - KTM

Evet arkadaşlar garmin etrex 10 siparişi verdim ödemeyi yaptım sonra bi telefon ellerinde yokmuş 1 2 ayı bulurdediler ellerinde hazır gpsmap 64s varmış ve onu aldım şu an elimde şimdi gelelim asıl konuya google earth iz kayıtlarını bu cihaza atmak için basecamp ve mapsource kurdum bu iki program birbirinden farklımı sadece biri yeterlimi basecampta harita var mapsource de yok bunlara ve basecamp a veya mapsource a uydu görüntüsü olan harita yüklenebilirmi?

Omer ceviz
KTM 690 enduro r
Bu mesaji nasil buldun?

• Kayıt edildi
Fri, Dec 11 2015 12:40 Cevap
  • Cem YILDIZ
  • En popüler 10 katılımcı
  • Üyelik Tarihi Tue, Jan 08 2008
  • xxxanbul (TR)
  • Mesajları 30,086
  • Toplam Puanı559,137
  • Bolge - Marmara
    First Aid
    moto - KTM
    RT Destekleyenler
    TTSG

Omer ceviz:
google earth iz kayıtlarını bu cihaza atmak için basecamp ve mapsource kurdum bu iki program birbirinden farklımı sadece biri yeterlimi

Garmin mapsource 'u gelistirmeyi uzun zaman once birakti yola BaseCamp ile devam ediyor. 

Omer ceviz:
basecamp a veya mapsource a uydu görüntüsü olan harita yüklenebilirmi?

Buradaki aciklamaya gore senin zaten 1 sene uydu harita (BirdsEye) aboneligin var. haritalari cihaza sadece BaseCamp araciligi ile yukleyebilirsin.

Yürümekle varılmaz, lakin varanlar yürüyenlerdir.

0532/0542 - 4886126
Bu mesaji nasil buldun?

• Mesaj Puanı : 35
  • Kayıt edildi
Fri, Dec 11 2015 17:50 Cevap
  • Omer ceviz
  • Sıralanmayanlar
  • Konya (TR)
  • Mesajları 10
  • Toplam Puanı195
  • Bolge - OrtaAnadolu
    moto - KTM

Eyvallah başkan navigasyon işinde fazla bilgim yok çevremde etrafımda bu işi bilen eden hiç yok birdseye haritasını nasıl yükleriz veya cihazı bilgisayara bağlayınca mı yükleniyor?

Omer ceviz
KTM 690 enduro r
Bu mesaji nasil buldun?

• Kayıt edildi
Fri, Dec 11 2015 22:23 Cevap
  • Oguz TUNA
    Bay
  • Üyelik Tarihi Mon, Nov 14 2011
  • Istanbul (TR)
  • Mesajları 1,315
  • Toplam Puanı20,879
  • Bolge - Marmara
    moto - Yamaha

Cem YILDIZ:
Garmin mapsource 'u gelistirmeyi uzun zaman once birakti yola BaseCamp ile devam ediyor. 

peki sayın başkanım

mapsource'a A'dan B'ye şu kadar günde git yazınca saçmalıyor!!

neyi beceremiyorum??Sad

Oguz TUNA

Bu mesaji nasil buldun?

• Kayıt edildi
Sat, Dec 12 2015 0:08 Cevap
  • Cem YILDIZ
  • xxxanbul (TR)
  • Mesajları 30,086
  • Toplam Puanı559,137
  • Bolge - Marmara
    First Aid
    moto - KTM
    RT Destekleyenler
    TTSG

Omer ceviz:
birdseye haritasını nasıl yükleriz veya cihazı bilgisayara bağlayınca mı yükleniyor?

Bu tür bir cihazim olmadigi icin bilemeyecegim. Aramizda bilenler var cavap yazarlar dilerim Wink

0532/0542 - 4886126
Bu mesaji nasil buldun?

• Mesaj Puanı : 5
  • Kayıt edildi
Sat, Dec 12 2015 0:11 Cevap
  • Cem YILDIZ
  • xxxanbul (TR)
  • Mesajları 30,086
  • Toplam Puanı559,137
  • Bolge - Marmara
    First Aid
    moto - KTM
    RT Destekleyenler
    TTSG

Oguz TUNA:
mapsource'a A'dan B'ye şu kadar günde git yazınca saçmalıyor!!

Soruyu ben anlamadim, muhtemelen mapsource da anlamiyordur Crazy

"A'dan B'ye şu kadar günde git" komutunu nereye yaziyorsun? Bildigim kadariyla mapsource 'da boyle insan diline yakin komutlari anlayacak bir beceri yok.

0532/0542 - 4886126
Bu mesaji nasil buldun?

• Kayıt edildi
Sat, Dec 12 2015 9:44 Cevap
  • Oguz TUNA
    Bay
  • Istanbul (TR)
  • Mesajları 1,315
  • Toplam Puanı20,879
  • Bolge - Marmara
    moto - Yamaha

Cem YILDIZ:

Soruyu ben anlamadim, muhtemelen mapsource da anlamiyordur Crazy

"A'dan B'ye şu kadar günde git" komutunu nereye yaziyorsun? Bildigim kadariyla mapsource 'da boyle insan diline yakin komutlari anlayacak bir beceri yok.

hahahahahaha Big Smile Big Smile Big Smile

öyle bir komut yok tabi 

trip planner/new trip diyorum

şu ekran çıkıyor

10 gün, günde 8 saat motor sürücem diyorum, ardından çıkış-varış noktalarını soruyor giriyorum:

start trip diyorum:

netice 10 günün ilk gününde toluon'dan istanbul'a ışınlıyor adamı Big Smile:

Oguz TUNA

Bu mesaji nasil buldun?

• Kayıt edildi
Sat, Dec 12 2015 10:11 Cevap
  • Cem YILDIZ
  • xxxanbul (TR)
  • Mesajları 30,086
  • Toplam Puanı559,137
  • Bolge - Marmara
    First Aid
    moto - KTM
    RT Destekleyenler
    TTSG

Oguz TUNA:

öyle bir komut yok tabi 

trip planner/new trip diyorum

Tamam oncelikle problemi Mapspurce da degil BaseCamp da yasiyormussun. 

Aklima ilk gelen kullandigin haritanin yetersiz oldugu. Bende sadece Turkiye haritasi var onun icin istanbuldan Vana diye deneme yapabildim Asagidaki gibi gun gun yapmam gereken yolu cikardi.

Bu fonksion icin ilk sart ilgilendiğin bölgeye ait uygun (routable) bir haritanin olmasi.

0532/0542 - 4886126
Bu mesaji nasil buldun?

• Kayıt edildi
Sat, Dec 12 2015 10:19 Cevap
  • Oguz TUNA
    Bay
  • Istanbul (TR)
  • Mesajları 1,315
  • Toplam Puanı20,879
  • Bolge - Marmara
    moto - Yamaha

Cem YILDIZ:
Tamam oncelikle problemi Mapspurce da degil BaseCamp da yasiyormussun. 

pardon ya Huh? basecamp

mevcut avrupa haritası routable, bir de trde denedim farklı farklı rotalar yine aynı sonuç.

Oguz TUNA

Bu mesaji nasil buldun?

• Kayıt edildi
( Toplam 17 Mesaj ) 2 Sayfadan 1 - 1 2 Sonraki >
Kullanim sartlari, telif haklari ve çekinceler © RideTurkey.com 2007             Anasayfa Yukari  Riders Cafe  Aktiviteler  Atolye  Son Mesajlar  Favori Mesajlar