in

Navigasyona rota aktarma

Son Mesajınız Tue, Mar 14 2017 8:12 Oguz TUNA tarafından gönderildi. 9 yanıt.
** Önceki Sonraki
Mon, Mar 13 2017 12:27
  • Oguz TUNA
  • En popüler 50 katılımcı
    Bay
  • Üyelik Tarihi Mon, Nov 14 2011
  • Istanbul (TR)
  • Mesajları 1,315
  • Toplam Puanı20,879
  • Bolge - Marmara
    moto - Yamaha
Navigasyona rota aktarma

elimde 2 program var biri basecamp diğeri mapsource

eski cihazlarımla mapsource kullanarak rota yüklüyordum

şimdiki cihaza (bmw nav5) ne hikmetse mapsource ile atamıyorum, cihazı görmüyor, basecamp ile atıyorum.

sorunum şu: harita üzerinden oluşturduğum rotayı cihaza atıp, hafıza kartından içe aktar deyince cihaz tekrar yol hesaplıyor ve rotayı değğştiriyor.

bunu nasıl önlerim?

Oguz TUNA

Bu mesaji nasil buldun?
Fikrini belirttikten sonra baskalarinin ne düsündügünü sekli tikladiginda görebilirsin

• Mesaj Puanı : 20
  • Kayıt edildi
Mon, Mar 13 2017 12:50 Cevap
  • Cem YILDIZ
  • En popüler 10 katılımcı
  • Üyelik Tarihi Tue, Jan 08 2008
  • xxxanbul (TR)
  • Mesajları 30,086
  • Toplam Puanı559,137
  • Bolge - Marmara
    First Aid
    moto - KTM
    RT Destekleyenler
    TTSG
Cevap :Navigasyona rota aktarma

Oncelikle Basecamp ve navigasyon cihazinin ayni version haritayi kullaniyor olmasi gerekir. Farkli haritalar veya harita versionlarini kullaniyorlarsa navigasyon cihazi kendi haritasina uygun ek düzeltme yapacaktir. Haritalarin eslestirilmesi konusunu hatirlaiyorum bunun icin dökümanlara bakilabilir.

Ek: mapsource tedavulden kalkti. Garmin bu urunu artik gelistirmiyor.

Yürümekle varılmaz, lakin varanlar yürüyenlerdir.

0532/0542 - 4886126
Bu mesaji nasil buldun?
Fikrini belirttikten sonra baskalarinin ne düsündügünü sekli tikladiginda görebilirsin

• Kayıt edildi
Mon, Mar 13 2017 12:54 Cevap
  • Oguz TUNA
    Bay
  • Istanbul (TR)
  • Mesajları 1,315
  • Toplam Puanı20,879
  • Bolge - Marmara
    moto - Yamaha

Cem YILDIZ:

Oncelikle Basecamp ve navigasyon cihazinin ayni version haritayi kullaniyor olmasi gerekir. Farkli haritalar veya harita versionlarini kullaniyorlarsa navigasyon cihazi kendi haritasina uygun ek düzeltme yapacaktir. Haritalarin eslestirilmesi konusunu hatirlaiyorum bunun icin dökümanlara bakilabilir.

Ek: mapsource tedavulden kalkti. Garmin bu urunu artik gelistirmiyor.

haritalar aynı. bilgisayara indirdiğim haritayı maploader ile cihaza atmıştım.

Oguz TUNA

Bu mesaji nasil buldun?

• Mesaj Puanı : 5
  • Kayıt edildi
Mon, Mar 13 2017 12:57 Cevap
  • Oguz TUNA
    Bay
  • Istanbul (TR)
  • Mesajları 1,315
  • Toplam Puanı20,879
  • Bolge - Marmara
    moto - Yamaha

şimdi fantazi deniyorum.

cihaz yolu hesaplamasın diye gdb dosyasını gpx'e çevirip sd kartın içine paste yapıcam Crazy

hadi bakalım garmin sen mi büyüksün ben mi Big Smile

Oguz TUNA

Bu mesaji nasil buldun?

• Kayıt edildi
Mon, Mar 13 2017 18:10 Cevap
  • Omer ADALI
  • En popüler 75 katılımcı
    Bay
  • Üyelik Tarihi Mon, Mar 23 2009
  • Istanbul (TR)
  • Mesajları 707
  • Toplam Puanı12,649
  • Bolge - Marmara
    IAM
    moto - BMW

Muhtemelen Garmin:(

Başka forumlarda da rastladığım kadarıyla sanırım garmin(BMW navX)'de böyle bir durum var. Haritalar aynı olsa dahi aktarınca tekrar hesaplıyor. Sinir bozucu bir durum. O zaman basecamp üzerinde rota yapmak niye var...Ben de shaping points özelliğiyle üstesinden gelinir mi diye düşünüyordum. 

merCan

Milleri uçarak havadan değil, sürerek karadan topluyoruz ;)
Bu mesaji nasil buldun?

• Kayıt edildi
Mon, Mar 13 2017 20:17 Cevap
  • Cem YILDIZ
  • xxxanbul (TR)
  • Mesajları 30,086
  • Toplam Puanı559,137
  • Bolge - Marmara
    First Aid
    moto - KTM
    RT Destekleyenler
    TTSG

Omer ADALI:
Sinir bozucu bir durum.

Ben problemi tam olarak anlayamadim.

siz routable bir harita uzerinde rota cizerken gececeginiz noktalari isaretlersiniz ornegin Istanbuldan Ankaraya gidecegim giderken de once Bilecik sonra Eskisehirden gececegim gibi. Garmin bu rotayi sadece 4 nokta olarak kayit eder noktalarin arasini ise routable haritanin uzerindeki yol bilgileri ve sizin secenklerde belirlediginiz yol kriterlerinize gore cizer.

Degil programdan cihaza attiginiz zaman bastan cizmek, programi her actiginizda zaten yol bastan cizilir. cunku kayit dosyasi uzerinde sadece 4 nokta vardir ve aralari anlik bastan hesaplanir.

Eger ki cizilen parkur programda ve cihazda farkli farkli gorunuyorsa bunun 2 nedeni olabilir 1- kullanilan haritalar farkli 2- yol kriterleri farkli. Eger kullanilan haritalar ayni ise ama bilgisayarda ornegin ucretli yollari kullanma denmis ama cihazda denmemisse tabi ki cihaz ve PC nin cizecegi yollar ayri ayri olacaktir.

Bunun disinda yol kriterleri ve haritalar ayni ama cizilen parkur farkli ise farkin nerede oldugu ve bunun neden olabilecegi uzerinde odaklanmakta fayda var. Sunu unutmayin istanbul-bilecik-eskisehir-ankara parkurunda sadece 4 nokta vardir. cihaza attigim zaman bastan hesaplamasin diye bir secenek yoktur. bu secenek sadece offroad moda gecer de ben routable haritayi kullanmayacagim yol olmayan yerlerden gidecegim sen hesaplama benim noktalar bak demeniz durumunda olur ki o zaman nokta nokta parkuru bizim transtorosda yaptigimiz gibi kendiniz cizmeniz gerekir ve kayboldugunuzda veya bir sapagi kacirdiginizda cihaz haliyle alternatif yol hesaplayamaz. Offroad modu tamamen farkli bir calisma durumu.

0532/0542 - 4886126
Bu mesaji nasil buldun?

• Kayıt edildi
Mon, Mar 13 2017 20:22 Cevap
  • Cem YILDIZ
  • xxxanbul (TR)
  • Mesajları 30,086
  • Toplam Puanı559,137
  • Bolge - Marmara
    First Aid
    moto - KTM
    RT Destekleyenler
    TTSG

Tabi bir de su var eger basecamp ve cihaz icindeki ornegin en hizli yol algoritmasi farkli ise siz ne yaparsaniz yapin en hizli secenegi sectiginizde parkurlar ayri ayri olacaktir.

Bu durumda parkuru daha fazla nokta belirleyerek kisitlamak bir secenek olabilir

0532/0542 - 4886126
Bu mesaji nasil buldun?

• Kayıt edildi
Mon, Mar 13 2017 20:30 Cevap
  • Oguz TUNA
    Bay
  • Istanbul (TR)
  • Mesajları 1,315
  • Toplam Puanı20,879
  • Bolge - Marmara
    moto - Yamaha

şimdi durum şöyle:

mapsource veya bir benzeri ile istediğim yollardan giderek A' dan B'ye gidecek şekilde rotayı oluşturuyorum.

cihaza gönderince cihaz yeniden hesaplıyor ve ne yaparsam yapayım (daha kısa-daha hızlı-daha virajlı) benim istediğim güzergahtan geçirmiyor.

Oguz TUNA

Bu mesaji nasil buldun?

• Kayıt edildi
Mon, Mar 13 2017 20:31 Cevap
  • Oguz TUNA
    Bay
  • Istanbul (TR)
  • Mesajları 1,315
  • Toplam Puanı20,879
  • Bolge - Marmara
    moto - Yamaha

Cem YILDIZ:
Bu durumda parkuru daha fazla nokta belirleyerek kisitlamak bir secenek olabilir

bu mantıklı.

Oguz TUNA

Bu mesaji nasil buldun?

• Kayıt edildi
Tue, Mar 14 2017 8:12 Cevap
  • Oguz TUNA
    Bay
  • Istanbul (TR)
  • Mesajları 1,315
  • Toplam Puanı20,879
  • Bolge - Marmara
    moto - Yamaha

Oguz TUNA:

Cem YILDIZ:

bu mantıklı.

evet waypointleri sıklaştırınca düzeldi.

teşekkürler.

Oguz TUNA

Bu mesaji nasil buldun?

• Kayıt edildi
( Toplam 10 Mesaj ) 1 Sayfadan 1 -
Kullanim sartlari, telif haklari ve çekinceler © RideTurkey.com 2007             Anasayfa Yukari  Riders Cafe  Aktiviteler  Atolye  Son Mesajlar  Favori Mesajlar